УКРАЇНА

05:43

21.05

Влада

Екс-судді КС вважають, що Ющенко має право розпустити Раду

0

Колишні судді Конституційного Суду Микола Козюбра і Петро Мартиненко заявляють, що можливе рішення Президента Віктора Ющенка про розпуск Верховної Ради буде легітимним. Про це Мартиненко і Козюбра сказали журналістам на прес-конференції в середу, передають «Українські новини».

За словами екс-суддів, наразі в країні склалася ситуація, коли за відсутності КС кожен намагається тлумачити Конституцію на свій розсуд.

Офіційно тлумачити Конституцію, за їхніми словами, має право тільки КС. Проте існує загальне право тлумачення Конституції для застосування його в своїй діяльності. «Якщо Президент застосовує відповідне положення, яке стосується, припустимо, його права на дострокове припинення повноважень парламенту, то він, звичайно, виходить із власного бачення цих положень», - сказав Козюбра. За його словами, тлумачення Президентом положень Конституції не може бути оскаржене в КС, оскільки його не існує. Він також підкреслив, що тлумачення Президента є пріоритетним.

За словами суддів, Президент повинен внести кандидатуру Прем’єр-міністра до Ради, виходячи з того, що на ньому лежить відповідальність за всю країну. В той самий час він може не прийняти цю кандидатуру і внести нову. «Президент за відсутності КС повинен використовувати 15 днів і прийняти відповідне рішення для того, щоб не завести ситуацію в безвихідь», - сказав Козюбра.

Аналізуючи висловлювання деяких політиків про те, що вони не підкорятимуться можливому рішенню Президента про розпуск Ради, екс-судді побачили в них політичну загрозу.

Колишні судді також відзначили, що Рада не має права сама призначати Прем’єр-міністра без подання Президента, оскільки це не передбачено Конституцією.

Як повідомлялося, згідно зі змінами до Конституції, які вступили в силу з 2006 року, Президент має право розпустити Раду у випадку, якщо вона протягом 30 днів з моменту початку роботи не сформує більшість або протягом 60 днів не сформує уряд.

1-а сесія Ради 5-го скликання відкрилася 25 травня.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus