УКРАЇНА

08:01

23.05

Влада

РНБО хоче, щоб Рада посварилася з «Великою сімкою»

0

Рада національної безпеки й оборони ініціює звернення Верховної Ради до парламентів країн «Великої сімки» із претензіями з приводу недостатнього виконання ними і країнами-донорами своїх зобов’язань щодо фінансування і реалізації проектів стосовно Чорнобильської атомної електростанції. Про це «proUA» повідомили в прес-службі президента з покликаннями на засідання РНБО.

«...вирішено порушити питання перед Верховною Радою про звернення до парламентів країн «Великої сімки» і країн-донорів про недостатнє виконання зобов’язань щодо України про фінансування і реалізацію проектів з виведення Чорнобильської АЕС з експлуатації і перетворення об’єкта «Укриття» в екологічно безпечну систему», - сказано в повідомленні.

РНБО дійшла висновку, що відставання у виконанні робіт з будівництва укриття для відпрацьованого ядерного палива й інфраструктури для виведення станції з експлуатації зуовлене тим, що країни не дотримувалися своїх зобов’язань.

«Насамперед, фінансових», - сказано в повідомленні.

Наслідком цього, сказано в повідомленні, стали додаткові витрати України на підтримку ядерних реакторів у безпечному стані.

РНБО зазначає, що зараз відставання від графіка виведення ЧАЕС з роботи складає близько 3 років. «До того ж кредит на добудову енергоблоків на Хмельницькій і Рівенській АЕС в обсязі 1,8 млрд. доларів США, передбачений(...) Оттавським меморандумом, так і не був наданий», - сказано в повідомленні.

РНБО також наводить факти неефективного використання грошей із Чорнобильського фонду «Укриття», розпорядником якого був Європейський банк реконструкції та розвитку.

Зокрема, РНБО вказує на перевищення витрат на керування проектами з боку закордонних партнерів.

«Майже третина коштів даного фонду була витрачена на невиробничі потреби», - йдеться в повідомленні.

РНБО також рекомендувала Президентові Леоніду Кучмі дати відповідні доручення Кабінетові Міністрів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus