УКРАЇНА

20:01

22.06

Влада

Томенко: ЗМІ вже порушують закон про вибори

0

Засоби масової інформації з порушеннями висвітлювали початок виборчої кампанії. Про це сьогодні заявив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, повідомив кореспондент «proUA».

Депутат зазначив, що чимало ЗМІ в інформаційних матеріалах про висунення кандидатів (це відбувалося 4-6 липня) поєднували офіційну інформацію з передвиборчою агітацією, що заборонено статтею 64 Закону “Про вибори президента України”. Також, за словами Томенка, ЗМІ подавали агітаційні матеріали під виглядом офіційної інформації про виконання посадовими особами своїх повноважень. У цьому випадку йшлося про перебування прем’єр-міністра Віктора Януковича в Запоріжжі: наприклад в телевізійному сюжеті програми “Вісті” (УТ-1) спочатку повідомлялося про перебіг візиту прем’єра до Запоріжжя, а потім відбувався плавний перехід до повідомлення щодо висунення Януковича кандидатом під час з’їзду Партії регіонів, що також відбувся у Запоріжжі, та цитувалися програмні обіцянки Януковича як кандидата в президенти. У матеріалах Томенка також наводилися приклади сюжетів з програм “Факти” (ICTV), “Подробности” (Інтер), в яких були використані коментарі осіб, які відверто агітували за кандидата в президенти Януковича.

Найгрубіші ж порушення голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації зафіксував з боку державних ЗМІ: зокрема, статті “Прем’єр у новому статусі: кандидата в президенти” в “Робітничій газеті” та “З усвідомленням високої відповідальності” в “Урядовому кур’єрі” розцінена як ведення передвиборчої агітації (стаття 64 закону про вибори президента забороняє ведення агітації державними ЗМІ).

Томенко нагадав, що закон передбачає тимчасове зупинення діяльності ЗМІ у таких випадках, зокрема Нацрада з питань телебачення та радіомовлення може за відповідним поданням ЦВК або територіальної виборчої комісії зупинити дію ліцензії теле- чи радіокомпанії.

Томенко вважає також, що особливо уважно слід готувати матеріали про Януковича, оскільки закон про вибори прямо не забороняє йому поєднувати свою діяльність як кандидата з посадовими обов’язками прем’єра. Ще більше складнощів Томенко прогнозує щодо діяльності Сергія Тигіпка, який очолив штаб Януковича і при цьому залишається головою Нацбанку. “Теоретично. Можливо, що Тигіпко буде керувати штабом в обідню перерву”, – припустив депутат і нагадав, що голова НБУ не може займатися політичною діяльністю згідно законодавства. Томенко вважає, що кращим виходом було би , якби Тігіпко пішов у відпустку, однак закон не передбачає відпусток терміном 120 днів (тривалість виборчої кампанії).

Крім того, Томенко заявив, що звернеться до посла Росії в Україні Віктора Чорномирдіна з проханням проінформувати російські ЗМІ про вимоги українського законодавства, які регулюють порядок роботи ЗМІ під час виборчої кампанії. Томенко зазначив, що деякі російські телеканали транслюються в кабельних мережах України, я тому повинні виконувати вимоги закону про вибори президента.

Томенко повідомив, що парламентська Комісія з питань свободи слова та інформації працюватиме весь час протягом виборчої кампанії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus