УКРАЇНА

20:53

27.05

Влада

Політика загрожує безпеці АЕС

0

Громадська організація «Національний екологічний центр України» попросила Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відкласти надання Україні кредиту в 50 млн. доларів США для модернізації 2-го блоку Хмельницької АЕС і 4-го – Рівненської АЕС. Про це повідомляють «Українські Новини».

Організація вважає, що надання кредиту потрібно відкласти до кінця 2004 року, оскільки добудування блоків ХАЕС-2 і РАЕС-4 стало політичним питанням. На доказ своєї заяви Національний екологічний центр стверджує, що уряд наказав у директивному порядку завершити будівництво блоків до серпня 2004 року. Така ситуація, на думку екологічного центру, не сприяє безпеці споруджуваних блоків.

Екологічний центр також оцінив як негативне ставлення громадськості до будівництва енергоблоків і закликав ЄБРР підтримати в Україні інші проекти у сфері енергетики, зокрема спрямовані на енергозбереження.

Нагадаємо, що рада директорів ЄБРР планує завтра, 6 липня 2004 року, розглянути питання про виділення Україні кредиту в 50 млн. доларів для модернізації блоків ХАЕС-2 і РАЕС-4.

Національний екологічний центр входить у мережу CEE Bankwatch, яка об‘єднує громадські екологічні організації 12 країн Центральної і Східної Європи.

Кабінет Міністрів у 2003 році вирішив виділити компанії «Енергоатом» 133 млн. гривень на добудування ХАЕС-2 і 189 млн. – на добудування РАЕС-4. Для фінансування добудування також залучено 500 млн. гривень через облігації «Енергоатому», що Кабмін дозволив компанії випустити у вересні 2003 року

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus