УКРАЇНА

17:31

22.04

Влада

До ЄС – через регіональне співробітництво

0

Для України є надзвичайно важливим шлях євроінтеграції через регіональне співробітництво з Польщею. Більше того, це один з найперспективніших шляхів України до Євросоюзу. Про це заявив перший заступник голови Адміністрації Президента Олег Дьомін на сьогоднішній прес-конференції за результатами україно-польського економічного форуму, який відбувся 24 червня у Ялті, повідомляє кореспондент «proUA».

За його словами, свого часу і Польща просувалася до Євросоюзу шляхом міжрегіонального співробітництва з країнами ЄС, а тепер передає такий досвід євроінтеграції Україні.

За словами Дьоміна, на форумі були досягнуті певні домовленості, завдяки яким Україна з допомогою Польщі матиме можливість просувати свої інтереси у країнах Євросоюзу. Зокрема, це стосується залучення європейського капіталу в українську економіку. З іншого боку, додав Дьомін, сторони домовились і про представництво інтересів Польщі на теренах СНД, де українські регіони мають сталі напрацьовані контакти.

Фіналом і логічним завершенням двохстороннього економічного форуму стало підписання Стратегії прикордонного та міжрегіонального співробітництва між Україною та Польщею, яка, за словами Дьоміна, допоможе більш конкретизувати регіональну співпрацю двох країн. А в глобальому плані, додав заступник глави АП, цей документ зробить більш цілеспрямованим і організованим рух України у напрямку євроінтеграції.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик заявив, що економічний форум у Ялті дав новий імпульс двохсторонньому співробітництву між Україною та Польщею. Він підкреслив, що у зростанні товарообігу між Україною та Польщею, рекордний рівень якого був зафіксований у минулому році на рівні 2 мільярдів доларів, і який зростає і надалі, є вагома частка і роботи на міжрегіональному рівні.

Посол Польщі в Україні Марек Зюлковські висловив сподівання, що регіональне співробітництво між Україною та Польщею найближчим часом досягне більш конкретних результатів. Для цього, на його думку, потрібна як політична, так і економічна підтримка.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus