УКРАЇНА

00:39

26.04

Влада

У першому читанні прийнято закон про реєстр виборців

0

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про державний реєстр виборців». За нього проголосувало 333 народних депутати, повідомляють «Подробности».

Проект визначає правила ведення єдиного Держреєстру виборців, що створюється з метою обліку громадян, які мають право голосу. Розпорядником Державного реєстру визначається Центральна виборча комісія, що уповноважена здійснювати ведення центрального реєстру виборців і контролювати ведення регіональних реєстрів.

Цей законопроект дає громадянам України право вимагати внесення їхніх персональних даних до реєстру, змінювати такі дані у випадку їх невідповідності фактичним обставинам, чинити дії щодо захисту інформації з реєстру про себе від несанкціонованого поширення. У той самий час на виборців покладається обов’язок утримуватися від надання недостовірної інформації до реєстру.

Передбачається, що реєстр складатиметься з даних про прізвище, ім’я і по батькові виборця, його місця і дати народження, виборчої адреси, дати набуття громадянства України, відомостей про дієздатність. Виборчою адресою, за проектом, є місце проживання виборця, визначене відповідно до законодавства України. При цьому встановлюється порядок самостійного визначення виборчої адреси виборцем, який має кілька місць проживання.

Державний реєстр виборців складається з центрального реєстру, призначеного для обліку всіх виборців України; регіональних реєстрів – для реєстрації виборців, що проживають в адміністративно-територіальних одиницях обласного рівня; а також із місцевих реєстрів, у яких передбачається враховувати виборців – жителів міст, районів, сіл, селищ, районів у містах.

Передбачається, що виборець, який уперше включається до Державного реєстру, особисто подає відомості про себе до органу ведення місцевого реєстру виборців за місцем постійного проживання. Відповідно до законопроекту, органи ведення Державного реєстру виборців зможуть одержувати від деяких установ інформацію, що може сприяти уточненню реєстру виборців.

Авторами законопроекту є депутати Олександр Задорожний і Юрій Ключковский.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus