УКРАЇНА

07:47

23.05

Влада

Україна та Узбекистан почали торгувати вільно

0

Україна й Узбекистан скасували всі обмеження на вільну торгівлю. Як повідомляють «Українські Новини», прем’єр-міністр Віктор Янукович і прем’єр-міністр Узбекистану Шавкат Мірзіяєв підписали відповідну угоду.

Скасування обмежень на вільну торгівлю досягнуті за результатами 6-го засідання україно-узбецької комісії з усебічного співробітництва, що відбулося в Ташкенті.

Мірзіяєв назвав підписаний документ «історичним», відзначивши, що вперше на території СНД вводиться режим вільної торгівлі без жодних обмежень. За результатами засідання комісії також була підписана угода про співробітництво між Фондом держмайна України і Держкоммайном Узбекистану, а також міжурядова угода про співробітництво адміністративно-територіальних одиниць двох країн.

Нагадаємо, що угоду між урядами України та Узбекистані про вільну торгівлю було підписано 29 грудня 1994 року. Вона набрало чинності з 1 січня 1996 року.

Однак з 1 квітня 1998 року сторони обмежили режим вільної торгівлі. Зокрема був обмежений експорт до Узбекистану великої рогатої худоби, її шкур, руди і концентратів дорогоцінних металів, дорогоцінних каменів і дорогоцінного металів, відходів і брухту дорогоцінних металів.

У свою чергу в Україну був обмежений експорт узбецьких кольорових металів, їхнього прокату, брухту і відходів, нафти, газового конденсату, бензину, дизпалива, бавовняного волокна, дорогоцінних металів, сплавів, виробів з них, їхньої руди, концентратів, брухту і відходів; при імпорті з України – ліків, отрути, наркотичних і психотропних засобів, хімічні засоби захисту рослин.

У 2003 році загальний товарообіг України з Узбекистаном склав понад 250 млн. доларів, збільшившись порівняно з 2002 роком більш ніж на 140 млн. доларів, або в 2,4 рази.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus