УКРАЇНА

16:39

26.05

Влада

Кваснєвський: конкурс з продажу Huta Czestochowa буде відновлено

0

Виступаючи в п’ятницю на засіданні 7-го економічного форуму «Україна – Польща», Президент Польщі Олександр Кваснєвський повідомив, що конкурс з продажу меткомбінату Huta Czestochowa буде відновлений.

«Я переконаний, що продаж буде проведений відкрито і прозоро і що буде ухвалене найбільш правильне рішення», - заявив польський президент. «Це надає великі можливості «Індустріальному союзу Донбасу» (ІСД, Донецьк). Ми бажаємо успіху цій корпорації», - сказав він.

Нагадаємо, що міністр економіки та з питань європейської інтеграції України Микола Деркач учора, 24 червня, у Ялті, виступаючи на відкритті форуму «Польща-Україна», заявив, що найбільш логічним, з юридичної точки зору, вирішенням теперішньої ситуації, було би надання «Індустріальному союзу Донбасу» можливості ексклюзивних переговорів у рамках актуального тендера. Він додав, що «уряд Польщі міг би прийняти остаточне рішення на основі порівняння парафованих обома сторонами інвестиційних угод, навіть з їх оповіщенням, що додало б процедурі тендера прозорості».

Як повідомлялося, наприкінці лютого цього року міністерство держмайна Польщі повідомило про вибір LNMGroup інвестором для Huta Czestochowa, незважаючи на рішення конкурсної комісії, яка одноголосно проголосувала за оферту ІСД і рекомендувала уряду вибрати інвестором українську корпорацію.

ІСД своєю чергою висловив протест з цього приводу і заявив про готовність відстоювати свої права в суді.

Президент України Леонід Кучма доручив прем’єр-міністру Віктору Януковичу розібратися в ситуації з приватизацією HutaCzestochowa. На виконання цього доручення В.Янукович направив листа польському прем’єру Лешеку Міллеру, у якому назвав дискримінаційним рішення відмовити корпорації ІСД у приватизації польського метпідприємства.

Уряд Польщі наприкінці квітня, перед своєю відставкою, скасував результати приватизаційного конкурсу з продажу HutaCzestochowa.A. і вирішив провести новий, що викликало критику з боку ІСД. У корпорації висловили сумніви щодо юридичної коректності прийнятого рішення.

На початку травня Окружний суд Ченстохова (Польща) ухвалив постанову, якою визнав за ІСД право на задоволення його вимог стосовно майна HutaCzestochowa і запровадив заборону на продаж підприємства і його дочірніх компаній іншим суб’єктам.

Заступник міністра фінансів Польщі Тадеуш Сорока в середині червня заявив, що LNMGroup і ІСД, імовірно, будуть єдиними компаніями, запрошеними Польщею для участі в купівлі металургійного комбінату HutaCzestochowa. У цьому випадку процес продажу триватиме три місяці, при оголошенні нового відкритого тендера продаж HutaCzestochowa потребуватиме 13-14 місяців.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus