УКРАЇНА

13:03

21.06

Влада

«Одесу – Броди» до Плоцька добудують до 2006 року

0

Завершення польською стороною підготовки до створення спільного підприємства для добудування магістрального нафтопроводу Одеса - Броди до Плоцька є надзвичайно важливим кроком на шляху реалізації транзитного потенціалу двох країн, заявив президент України Леонід Кучма.

Виступаючи в п’ятницю на засіданні 7-го економічного форуму «Україна - Польща», він висловив упевненість, що всі необхідні документи для створення СП за участю «Укртранснафти» і компанії «Пшиязнь» буду швидко погоджені і українською сторона, повідомляє «Інтерфакс-Україна». «Важливо, щоб найближчим часом згадане підприємство не тільки почало свою повноцінну діяльність, але й поповнилося реальними інвестиціями і новими учасниками», - сказав Л.Кучма.

У свою чергу президент Польщі Олександр Кваснєвський заявив, що Польща може добудувати нафтопровід «Одеса – Броди» до Плоцька до 2006 року, щоб потім почати його експлуатацію, повідомляють «Українські Новини».

Кваснєвський вважає, що для добудування може бути залучена допомога Європейського банку реконструкції та розвитку. За словами польського президента, «Одеса – Броди» – це важливий проект, тому що він диверсифікує транспортування нафти і допоможе інтегрувати українські транзитні системи у світові. Він також сказав, що Польща зацікавлена в цьому проекті, але вважає, що він повинен бути самоокупним.

Нагадаємо, що сьогодні Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄББР) заявив про готовність надати кредит для наповнення магістрального нафтопроводу Одеса - Броди легкою технологічною нафтою за умови наявності в оператора нафтопроводу контракту на її транспортування.

За даними прес-служби Мінпаливенерго, до цього часу надійшло кілька комерційних пропозицій від компаній - потенційних транспортувальників нафти, які зараз ретельно аналізуються.

Магістральний нафтопровід Одеса - Броди експлуатує ВАТ «Укртранснафта».

Перша черга нафтотранспортної системи Одеса - Броди була здана в експлуатацію у травні 2002 року. Її пропускна здатність - 9-14,5 млн. тонн нафти на рік. Передбачається також розширити потужність нафтопроводу до 40-45 млн. тонн на рік.

КМУ 4 лютого цього року ухвалив рішення про використання Одеса - Броди в прямому напрямку для прокачування каспійської нафти. У рамках цього рішення була створена робоча група для вирішення з власниками нафти питань спільного використання нафтопроводу. Уряд також підтримав законопроект про передачу в концесію нафтопроводу Одеса - Броди і морського нафтотермінала «Південний».

У квітні «Укртранснафта», словацька «Транспетрол», чеська «Меро» (власники трубопроводів) і «Юніпетрол» (власник НПЗ у Кралупах, Чехія) погодили умови експерименту з прокачування нафти з Бродів системою магістральних нафтопроводів «Дружба» на НПЗ у Кралупах.

Експеримент з прокачування по нафтопроводу «Дружба» до Європи передбачає поетапне прокачування нафти різних сортів (light і російської urals) і проводиться для підтвердження технічних можливостей прокачування каспійської нафти за маршрутом Одеса - Броди і нафтопроводом «Дружба».

Україна домовилася з Польщею продовжити нафтопровід Одеса - Броди до Плоцька, який з’єднаний трубопроводом з морським портом Гданськ, що дозволить поставляти нафту в інші країни Східної Європи і Скандинавію.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus