УКРАЇНА

10:50

23.04

Влада

Створено реєстр об’єктів держвласності

0

Фонд державного майна і Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції створили реєстр об’єктів державної власності. Про це сьогодні, 24 червня, на прес-конференції сказав перший заступник голови ФДМ Євгеній Григоренко. «Реєстр створений, доручення Президента і уряду виконані», - сказав він.

До реєстру включено 8,02 тис. повністю державних підприємств, 1542 підприємства, у яких є частка держави, а також державне майно, яке було передане в оренду (19,549 тис. договорів) і не ввійшло в статутні фонди підприємств, створених під час приватизації (59,363 об’єкта), повідомляють «Українські новини».

Крім того, ФДМ зараз збирає інформацію про майно, яке не ввійшло в статутні фонди під час корпоратизації підприємств.

Залишкова вартість основних фондів державних підприємств України становить 97 млрд. гривень, вартість корпоративних прав держави (виходячи з вартості основних фондів) - 60 млрд. гривень при номінальній ціні 28,9 млрд. гривень.

Вартість держмайна, переданого державою в оренду, становить 3,435 млрд. гривень, майна, що не ввійшло в статутні фонди при приватизації, - 6,6 млрд. гривень.

«Резервів для приватизації в Україні досить», - сказав Григоренко.

За словами першого заступника міністра економіки Валерія Вощевського, зараз частка державного сектора у сфері господарської діяльності становить близько 57%, тим часом як оптимально вона має становити 10-12%.

Нагадаємо, що у квітні Кабмін доручив Мінекономіки і ФДМ створити реєстр об’єктів державної власності.

Кабмін доручив Мінекономіки, ФДМ, Держкомстату, Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, іншим органам, уповноваженим управляти держмайном і корпоративними правами держави, забезпечити протягом першого півріччя 2004 року формування бази даних корпоративних прав держави і держмайна, переданого в оренду, а також майна, яке не ввійшло в статутні фонди господарчих товариств, створених у процесі приватизації або корпоратизації.

Кабмін також доручив їм створити протягом другого півріччя цього року базу даних держпідприємств за результатами інвентаризації об’єктів держвласності.

Кабмін призначив Мінекономіки розпорядником реєстру стосовно держпідприємств, ФДМ - стосовно корпоративних прав держави і держмайна.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus