УКРАЇНА

12:32

20.06

Влада

КВУ: виборців у Полтаві заохочували як могли

0

Найбільшим порушенням протягом всієї виборчої кампанії з виборів депутата Верховної Ради у Полтавській області стала агітація шляхом підкупу виборців, що здійснювався одразу кількома кандидатами в грошовій і негрошовій формі, і який мав місце і в день виборів. Таким є висновок моніторингу ходу виборчого процесу у в.о. №151 (Полтавська область), проведеного Комітетом виборців України (КВУ). Про це «proUA» повідомили у КВУ.

У Комітеті відзначають, що окружна виборча комісія під головуванням Миколи Супруненко ігнорувала багаточисельні факти підкупу, посилаючись на відсутність достатніх доказів.

Особливе занепокоєння Комітету викликає використання адміністративного тиску на суб’єктів виборчого процесу, що застосовувався в першу чергу для створення перешкод у веденні агітації.

За підсумками моніторингу КВУ констатувало, що вибори у Полтавській області черговий раз продемонстрували, що протягом останніх років ситуація зі списками виборців постійно погіршується. Цього разу кількість осіб, яких не було включено до виборчих списків, також сягає декількох тисяч, що також могло відчутно вплинути на підсумки голосування.

Особливістю виборів у Полтавській області, як зазначають у Комітеті, стало масове (за різними оцінками понад 10000 тисяч) голосування виборців за місцем проживання, яке мало ознаки організованого процесу. При цьому, підкреслює КВУ, значна частина заяв про бажання голосувати за місцем проживання була подана з порушенням встановленої процедури.

Як повідомлялось, коаліція громадських організацій «Свобода вибору” теж заявляла про порушення членами виборчих комісій і кандидатами в передвиборній агітації в окрузі №152. Серед найпоширеніших фактів порушень «Свобода вибору” називала підкуп виборців і надання їм безплатних товарів і послуг.

Нагадаємо, 20 червня 2004 відбулися проміжні вибори народного депутата України у в.о. №151 (Полтавська область). Вибори були призначені після смерті попереднього депутата від цього округу Івана Четверікова.

На довиборах переміг глава правління ВАТ «Полтавагаз», член Партії регiонiв Олексiй Лелюк.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus