УКРАЇНА

08:26

22.06

Влада

Половина українців проти вступу до НАТО і за вступ до ЄС

0

49% опитаних Фондом «Демократичні ініціативи» вважають, що Україні не потрібно ставати членом НАТО. А 56% опитаних вважають, що Україна повинна вступити в Європейський Союз.

Що стосується вступу до НАТО, то 27% опитаних вважають, що Україна має вступати в НАТО. 24% не змогли відповісти. При цьому 16% опитаних вважають, що вступ до НАТО надасть Україні гарантії безпеки, 14% упевнені, що це буде сприяти європейській інтеграції, 11% - що надасть можливість модернізувати армію. 9% упевнені, що вступ в Альянс дає Україні можливість розвиватися як демократичній державі, 8% прогнозують розвиток української економіки. 3% опитаних вважають, що вступ до НАТО залучить інвестиції.

Відповідаючи на питання, чому Україна не повинна ставати членом НАТО, 24% опитаних пояснили свою позицію агресивністю блоку. 18% занепокоєні великими додатковими витратами держави, 12% - погіршенням відносин з Росією. 32% опитаних упевнені, що Україна може бути втягнена у військові конфлікти. 10% наполягають, що Україна в принципі не має входити до блоків. 4% побоюються поширення західної культури і моралі.

Разом з тим, 15% опитаних вважають, що Україна може вступити в блок у найближчі 5-10 років. 11% опитаних прогнозують, що це станеться не раніш, ніж через 10 років, 8% - у найближчі 2-4 роки. 12% опитаних визначають термін вступу як дуже віддалену перспективу. 28% опитаних не змогли відповісти на це питання.

Також 35% опитаних вважають, що вступити в НАТО Україні заважає недостатній економічний розвиток.

Стосовно вступу до ЄС, те 56% опитаних вважають, що Україна має вступити в Європейський Союз. 20% опитаних проти вступу України до ЄС. 24% не змогли відповісти.

Відповідно до опитування, якби референдум про вступ України в ЄС відбувся б найближчої неділі, то за проголосували б 53% опитаних, проти - 16%. 13% опитаних не прийшли б на референдум, 18% не змогли відповісти.

22% опитаних фондом вважають, що Україна вступить до ЄС у найближчі 5-10 років. 16% упевнені, що це відбудеться не раніш, ніж за 10 років. 11% прогнозують вступ до ЄС вже в найближчі 2-4 роки.

Відповідаючи на запитання, що перешкоджає членству України в Євросоюзі, 57% опитаних назвали недостатній економічний розвиток країни. 30% вважають, що вступу в ЄС перешкоджають проблеми з демократією в Україні. 31% вважає, що самі країни ЄС перешкоджають членству України.

Разом з тим, за результатами опитування, 44% опитаних вважають, що створення ЄЕП є більш приоритетним для України, ніж Євросоюз.

Опитування проводилось «Демократичними ініціативами» і Центром «Соціальний моніторинг» 11-16 травня. Опитано 2038 респондентів. Похибка становить 1,33-2,21%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus