УКРАЇНА

17:46

25.04

Влада

Україна перемагає в боротьбі за арештований «Руслан»

0

9 червня 2004 року Апеляційний суд Києва відмовив кіпрській фірмі TMR Energy ltd. у виконанні на території України рішення стокгольмського Арбітражного інституту Міжнародної торговельної палати про виплату кіпрській фірмі грошової компенсації. Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

У липні 2003 року в результаті рішення шведського суду в Канаді був арештований український літак АН-124-100 «Руслан», що належить АНТК імені Антонова.

За словами директора Департаменту представництва інтересів держави в судах України та у закордонних юрисдикційних органах Міністерства юстиції України Костянтина Красовського, Апеляційний суд Києва визначив, що рішення шведського суду ухвалено з питань, що не можуть бути предметом судового діловодства із законодавства України. Крім того, рішення винесене із суперечки, що не передбачена Арбітражною угодою.

«Позитивне рішення Апеляційного суду Києва на користь Фонду держмайна стане важливим аргументом для захисту інтересів ФДМ в іноземних юрисдикціях, де слухається справа про визнання і виконання рішення шведського арбітражу. Базуючись на аргументах суду, юридичні радники зможуть представити ці докази в інших юрисдикціях на захист позиції ФДМ», – відзначив Красовський.

Він пояснив, що аргументи українського суду підпадають під норми міжнародного права, зокрема, Конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень (Нью-Йорк, 10 червня 1958 р.) і права України – законів «Про міжнародний комерційний арбітраж», «Про визнання і виконання в Україні рішень іноземних судів», а також Цивільного процесуального кодексу України.

Красовський також повідомив, що завдяки зусиллям радників ФДМ, в окремих країнах, у юрисдикції яких представники TMR Energy ltd. подали аналогічні клопотання про визнання і виконання рішення шведського арбітражу, воно до цього часу не є визнаним і не виповнюється. На сьогодні такі клопотання представлені в юрисдикції США, Канади, Ізраїлю, Бельгії та Франції.

Водночас, Красовський сказав, що скасування рішення, винесеного стокгольмським Арбітражним інститутом, у рамках українського судочинства не передбачена з причин, визначених як міжнародними конвенціями, так і законодавством України. «В Україні існує можливість розгляду справ винятково щодо визнання і виконання рішень, ухвалених міжнародними арбітражами. Відповідно до процедури, рішення міжнародного комерційного суду можна оскаржити тільки у відповідній установі, що вже було здійснено у Швеції юридичними радниками Фонду держмайна, проте, у задоволенні позовних вимог і надалі оскарженні рішення було відмовлено», – наголосив він.

Нагадаємо, що літак «Руслан» був затриманий наприкінці червня 2003 року на військово-повітряній базі в Лабрадорі за борги ФДМ перед компанією TMR Energy ltd. (Кіпр).

ФДМ заявив, що не визнає за собою борг перед TMR Energy ltd. і наполягає на незаконності арешту Канадою літака.

Юрфірма «Ільяшев і партнери» просила президента Леоніда Кучму перевірити відповідність займаної посади заступника міністра юстиції Василя Мармазова, який, на думку юристів фірми, перешкоджав заперечуванню в Україні рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма, яким був визнаний борг ФДМ перед кіпрською компанією TMR Energy, що дало підстави для затримки в Канаді наприкінці червня 2003 року українського літака Ан-124-100 «Руслан».

На думку «Ільяшев і партнери», після того, як Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма визнав борг ФДМ перед TMR Energy ltd, а шведський апеляційний суд відхилив апеляцію української сторони, існує можливість заперечити зазначене рішення, звернувшись в Апеляційний суд Києва.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus