УКРАЇНА

13:07

21.06

Влада

Мирослава Гонгадзе: прокуратура хоче просто прикрити правду

0

Гонгадзе Мирослава, вдова Георгія Гонгадзе, заявляє, що не бачить підстав вірити заяві Генпрокуратури України про затримання людини, яка нібито має пряме відношення до вбивства Георгія. Про це Мирослава Гонгадзе заявила в інтерв’ю «Українській службі BBC» .

«За ці три з половиною роки я жодного разу не мала підстав довіряти Генеральній прокуратурі. Особливо я не маю підстав довіряти на слово теперішньому Генеральному прокурору Геннадію Васильєву», - підкреслила вона. І додала, що усім відомо, «що він великий майстер знаходити підставних вбивць».

«Як ми пам’ятаємо, у справі вбивства Ігоря Александрова був знайдений такий собі Вередюк, який потів чомусь загинув у в’язниці від серцевого нападу. Тобто я можу підозрювати, що це такий самий підставний вбивця» - сказала Мирослава.

За її словами, якщо громадянин „К” існує і він був справді причетний до виконання цього злочину, підтвердженням цього може стати знайдення місце схованки і знайдення голови Георгія. Якщо це буде зроблене, наголосила Гонгадзе, то прокуратура зможе хоча б частково підтвердити свої слова.

Появу заяви Генпрокуратури про знайдення вбивці, Мирослава Гонгадзе пов’язує зі статтею в газеті «Індепендент». За словами Мирослави, ця стаття наробила галасу не лише в політичних колах України, але й на Заході. Тому, вважає вона, Генпрокуратурі потрібно було зробити якісь кроки на випередження, аби збити цю наростаючу негативну реакцію.

Висновки парламентської комісії з розслідування вбивства Георгія Мирослава назвала принципово важливими. І додала, що якщо Верховна Рада не захоче заслухати той звіт, то його захочуть заслухати у Європейському парламенті.

На запитання про те, як вплинуть на слідство оприлюднені газетою Індепендент нові подробиці розслідування вбивства журналіста, Мирослава Ґонґадзе зазначила, що, наскільки їй відомо, оприлюднені газетою прізвища були вже відомі слідчим, коли Генеральним прокурором був Святослав Піскун.

«Після того, як він затримав генерала Пукача, а потім його було відпущено, з неофіційних джерел мені стало відомо, що новий прокурор намагається знищити наробки попередньої групи слідчих, просто знищити докази у цій справі. Але це неофіційна інформація» - сказала Мирослава.

За її словами, наперед зрозуміло, що новій експертизі плівок Мельниченка, яку намагається провести прокуратура, не можна буде довіряти, оскільки у Генпрокуратури немає справжніх матеріалів записів.

«В такий спосіб – це не слідство. Це намагання прикрити, знищити докази і унеможливити подальше слідство чи досягнення результатів у розслідуванні. Прокуратура просто шукає різні варіанти, аби прикрити правду і це все» - зазначила Мирослава.

Як повідомлялось, в суботу 19 червня 2004 року британська газета The Independent у своїй статті за суботу, 19 червня, оприлюднила інформацію про нові документи у справі Георгія Ґонґадзе. Як зазначається у статті, “в розпорядженні The Independent є копії допитів колишнього високопосадового офіцера МВС Ігоря Гончарова, який перебував під арештом у минулому році за співпрацю з рекетирами. Він сказав, що викрадення і вбивство було проведене бандитами, контрольованими Киселем за наказом МВС. Він заявив, що Кравченко наказав убити Гонгадзе від імені президента”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus