УКРАЇНА

23:22

19.06

Влада

Іноземці зможуть купувати несільськогосподарську землю

0

Держкомітет України з земельних ресурсів (Держкомзем) підготував законопроект, що передбачає скасування всіх обмежень на придбання іноземними компаніями земель несільськогосподарського призначення. Про це повідомив перший заступник голови Госкомзема Михайло Гарбуз в інтерв’ю програмі «Діловий світ. Тиждень» на УТ-1, передають «Факти, ICTV».

«Щодо земель несільгоспзначення, то іноземні юрособи і громадяни можуть мати них на право власності. Водночас деякі розбіжності в трактуванні різних законів іноземним юрособам не дають права отримувати землі несільськогосподарського призначення. Тому Держкомзем підготував зміни до ст. 82 Земельного кодексу, що відпрацьовуються в уряді і найближчим часом будуть внесені в парламент, щоб врегулювати відповідно цей порядок», - сказав він.

«Якщо є об’єкт, що належить, приміром, СП або іноземній юрособі, то вони будуть мати право викупити цю земельну ділянку під цим об’єктом», - підкреслив перший заступник голови Держкомзему.

Він також нагадав, що за Земельним кодексом іноземні юридичні особи і громадяни не вправі мати у власності землі сільгосппризначеня, а тільки можуть їх орендувати.

Раніше експерти ринку відзначали, що ст. 82 Земельного кодексу про право власності юросіб на землю позбавляють українські дочірні підприємства іноземних компаній і підприємства із 100%-ным іноземним капіталом можливості одержати землю у власність і створюють додаткові складност в одержанні землі для СП.

Це, на думку юридичних консультантів, може негативно позначитися на інвестиційному кліматі в Україні.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus