УКРАЇНА

06:17

25.05

Влада

Мін’юст клопочеться за моряків «Навстар-1»

0

Міністерство юстиції України просить Верховний Суд України якнайшвидше розглянути питання про подальшу долю двох членів екіпажа судна «Навстар-1», громадян України Миколи Мазуренка і Івана Сощенка, засуджених Центральним судом Іраку і переданих 17 червня для відбування покарання в Україну.

Як повідомили «proUA» у прес-службі Мін’юсту, на даному етапі Міністерство юстиції разом з Міністерством закордонних справ завершує підготовку пакета документів, що стосуються зазначених громадян України, для передачі цих документів найближчими днями у Верховний Суд України, який має затвердити відповідне рішення.

У Мін’юсті зазначають, що передача зазначених громадян України відбулася на підставі Спільної заяви Тимчасової коаліційної адміністрації Іраку і Уряду України про передачу двох громадян України, засуджених в Іраку, для відбування покарання в Україні, заяву було підписано 15 червня 2004 року.

Відповідно до Спільної заяви, усі питання, пов’язані з передачею в Україну цих громадян, регулюються Європейською конвенцією про передачу засуджених осіб 1983 року. Ця Конвенція, що набрала сили в Україні 1 січня 1996 року, відбиває європейські стандарти у сфері передачі осіб з держави, у якій вони були засуджені, в державу, громадянами якої вони є, для подальшого відбування покарання. Головною метою Конвенції є сприяння правосуддю і соціальній реабілітації засуджених осіб.

Нагадаємо, що, судно «Навстар-1» з українським екіпажем на борту, що вивозило з Іраку дизельне пальне, було перехоплене в серпні в Перській затоці британським військовим кораблем «Сазерленд». За обвинуваченням у спробі контрабандного вивозу 3,5 тис. тонн пального були арештовані капітан танкера Микола Мазуренко і його помічник Іван Сощенко, яких у жовтні 2003 року іракський суд засудив до 7 років позбавлення волі і штрафів по 1,2 млн. доларів. Українці на суді не визнавали себе винними в контрабанді дизельного пального і заявляли, що виконували доручення судновласника – компанії «Навстар» (Об’єднані Арабські Емірати). Решта 19 членів екіпажа судна повернулися в Україну.

Україна неодноразово вимагала перевести моряків для відбування покарання в Україну, оскільки в Абу-Грейб їм не надавали необхідної медичної допомоги.

17 червня, Ірак видав Україні двох українських моряків із судна «Навстар-1».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus