УКРАЇНА

12:42

20.06

Влада

Законність продажу UMC розглядатимуть 12 липня

0

Господарський суд Києва призначив розгляд позову Генеральної прокуратури, що заперечує продаж найбільшою телекомунікаційною компанією «Укртелеком» 51% акцій мобільного оператора компанії UMC, що належать їй, на 12 липня. Про це «Українським Новинам» повідомили в Господарському суді Києва. Суддя ухвалив визначення взяти справу у провадження.

Нагадаємо, що Генпрокуратура заперечує в Господарському суді Києва законність продажу «Укртелеком» 51% UMC.

Позов поданий проти Кабінету Міністрів, «Укртелекому», російської компанії «Мобільні телесистеми» (МТС) і голландської компанії Cetel В.V., що є філією німецької компанії Deutsche Telecom.

Як заявляє Генпрокуратура, з 16 листопада 2000 року відповідно до Закону України «Про особливості приватизації ВАТ «Укртелеком» була розпочата приватизація компанії і, за законом, заборонено відчужувати майно, якщо балансова вартість перевищує суму, еквівалентну 14 тисячам євро.

Проте, як заявляє Генпрокуратура, 6 серпня 2001 року Фонд державного майна видав указ про продаж «Укртелекомом» частини акцій, що належали йому у статутному фонді UMC, на суму 171 млн. доларів.

На підставі цього указу керівництво «Укртелекому» уклало відповідні договори з МТС.

Наприкінці травня Рахункова палата обвинуватила ФДМ в завищенні показників надходжень від приватизації державного майна в 2003 році за рахунок продажу 51% частки в статутному фонді компанії UMC, що належали «Укртелекому».

Наприкінці 2002 року російська МТС уклала угоди про купівлю в «Укртелекому» 25% акцій UMC за 84,2 млн. доларів, а також 16,3% UMC - у компанії KPN (Голландія) за 55 млн. доларів і 16,3% - у Deutsche Telecom (Німеччина) за 55 млн. доларів.

2003 року МТС також придбала в «Укртелекому» ті, що залишилися 26% акцій UMC, за 87,57 млн. доларів, і купила 16,3% у компанії TDC (Данія) за 91,7 млн. доларів, збільшивши в такий спосіб свій пакет в СФ компанії до 100%.

UMC - перший оператор мобільного зв’язку в Україні, створений у 1992 році, як україно-німецько-голландсько-данське спільне підприємство, надає мобільний зв’язок у стандартах GSM-900/1800 і NMT-450і.

Кількість абонентів компанії зараз становить 4,36 млн. осіб.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus