УКРАЇНА

15:31

20.07

Влада

Пинзеник: уряд Януковича сфальсифікував бюджет

0

Вчора Україна стала свідком фальсифікації бюджету, – заявив лідер партії “Реформи і порядок”, депутат блоку “Наша Україна” Віктор Пинзеник. Так він прокоментував ухвалення Закону “Про внесення змін у державний бюджет на 2004 рік”, згідно якого збільшено витратну та доходну частини бюджету, повідомляє кореспондент «proUA».

“Завдяки зусиллям “Нашої України” в легальний оборот повернено майже 8 мільярдів гривень”, – заявив Пинзеник. За його словами, уряд повернув гроші, надходження яких раніше було приховано. Депутат зазначив, що така велика сума “не може так просто нізвідки впасти на голови громадян”. Він нагадав, що блок “Наша Україна” з березня активно вимагав збільшити доходи бюджету на 10 мільярдів гривень. Ці кошти, на думку економістів блоку, були приховані, щоб потім – ближче до виборів – з’явитися вже як доказ успішної політики уряду Януковича.

Пинзеник зазначив, що розподіл коштів у підтриманому більшістю урядовому законі не відповідає соціальним потребам українців. Згідно закону, на збільшення мінімальної зарплати з 205 до 237 гривень 1 вересня 2004 року виділено лише 1,1 мільярда гривень, водночас, за словами Пинзеника, поява таких грошей в бюджеті дозволяла збільшити зарплату негайно і до 240 гривень. Також “Наша Україна” вимагала, щоб зміни в бюджеті були спрямовані на зростання престижу кваліфікованої праці – для цього середня зарплата в бюджетній сфері повинна зрости більше, ніж мінімальна зарплата. Ще одним важливим пунктом бюджетних змін могло би стати визнання заборгованостей перед освітянами державним боргом за статтею 57 Закону “Про освіту”. Пинзеник нагадав, що цього тижня Рада ухвалила закон про визнання боргу вчителів державним у першому читанні, однак попри такий законодавчий успіх, уряд жодним чином не згадав про 57-у статтю в ухваленому вчора законі змін до бюджету.

Депутат повідомив, що уряд Януковича запропонував в законі низку податкових сюрпризів. Зокрема, уряд не буде найближчим часом віддавати експортерам свої борги по ПДВ, які виникли станом на 1 квітня 2004 року – ці борги реструктуризовані на 5 років. Крім того, дрібні підприємці будуть платити подвійний податок в Пенсійний фонд: власне пенсійний збір і відрахування до Пенсійного фонду в складі єдиного податку. За словами Пинзеника, новий закон знищує виноробів, оскільки акцизний збір на виноградні вина збільшено у 8 разів. “Таким чином, вино стане дорожче горілки”, – сказав депутат і додав, що в результаті нерентабельності виноробного бізнесу без роботи можуть залишитися 3 мільйони українців.

Пинзеник також розкритикував уряд за те, що він не використовує приватизаційні кошти на покриття боргів по зарплаті і занижує план надходжень від приватизації. Зокрема закон підняв план по приватизації до 5,2 мільярдів гривень, водночас Фонд держмайна після продажу “Криворіжсталі” вже має майже 6 мільярдів гривень доходів цього року.

На думку депутата, уряд Ячнуковича знову проігнорував соціальні потреби українців, а натомість значну частку з 8 мільярдів гривень спрямував на статті витрат, де можливий “відкат” грошей. Пинзеник зазначив, що вчора Верховна Рада прийнята не закон, а “один кілограм паперу”. “Я стверджую, що ресурси бюджету здатні забезпечити підняття зарплат в бюджетній сфері на 25-30% і пенсій приблизно в такому ж розмірі”, – сказав Пинзеник.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus