матеріали по темі:

Влада

Євро-2004: Англія розгромила Швейцарію – 3:0

0

Збірна Англії здобула першу перемогу на Євро-2004. Зігравши зі збірною Швейцарії 3:0, Англія залишила останнє місце в групі В. Після драматичної поразки від французів англійці змогли взяти себе в руки і на класі, багато в чому завдяки майстерності Уейна Руні, що забив два м’ячі, узяли настільки потрібні три очки.

Арбітр: Валентин Іванов (Росія).

Голи: Руні, 23, 76; Джераррд, 83.

Попереджені: Руні, 18 – Селестіні, 23; Хаас, 49.

Вилучений: Хаас, 60.

Вісімнадцятирічний нападник Евертона Уейн Руні крім того встановив новий рекорд – він став наймолодшим гравцем, що забив м’яч у фінальній частині турніру такого рангу.

Для збірної Англії матч ледь не почався з пропущеного гола: після навісу зі штрафного на 16-й хвилині у виконанні Хакана Якіна автором автогола ледь не став Джеррард. Однак потім той же Джераррд і отримав жовту картку Руні при участі Бекхема забили перший гол. Джераррд дугою послав м’яч у штрафну на свого капітана, той м’яко перекинув його в центр і Руні, стрибнувши вище свого опікуна, ударом головою відкрив рахунок

Англійці в першому таймі атакували практично безупинно, але успіху так і не змогли домогтися. На 44-й хвилині Хакан Якін блискуче виконав штрафний удар із пристойної дистанції, але м’яч пройшов тільки близько зі штангою.

В другому таймі на 59-ій хвилині був вилучений захисник збірної Швейцарії Бердт Хаас, що й позначилося на перебігу двобою. На 76-й хвилині Руні забиває свій другий, досить курйозний гол у цій грі – він пробивав щільно зі штангою, м’яч відскочив і потрапив у голову Штілю, а потім у ворота.

На 83-їй хвилині комбінація Бекхем – Невілл – Джераррд закінчилася точним ударом останнього під поперечину воріт Штіля.

Англія після цієї перемоги посідає третю позицію у турнірній таблиці і має непогані шанси на вихід у чвертьфінал, – усе залежатиме від англо-хорватського протистояння.