УКРАЇНА

14:41

24.05

Влада

Україна на 6 місці за кількістю звернень в Європейський суд

0

За останні 2 роки Україна перемістилася з 1 на 6 місце за кількістю звернень громадян у Європейський суд з прав людини. На сьогодні за кількістю скарг її випередили Росія, яка займає 1 місце в цьому списку , а також Польща, Румунія, Франція і Туреччина.

Однак кількість заяв проти України, що містять формальні ознаки для розгляду Європейським судом, збільшується.

Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України, з моменту набрання сили в нашій країні Конвенцією про захист прав і основних свобод людини (вересень 1997 року) у Європейський суд з прав людини звернулися більше ніж 8 тис. осіб зі скаргами на порушення держорганами гарантованих прав і свобод.

Більшість цих заяв Європейський суд визнає неприйнятними для розгляду. Водночас, якщо у 2000 році він визнав можливими для розгляду і направив українському уряду для надання зауважень 26 заяв, у 2001 році - 13, у 2002 році - 18, то у 2003 році було направлено 156 заяв. Цього року в Національному бюро на розгляді було більше ніж 200 справ з Європейського суду.

Серед основних категорій скарг, що були визнані Європейським судом як потенційно прийнятні для розгляду, числяться заяви з приводу відсутності можливості виконання рішень національних судів, надмірної тривалості провадження у справах в суді, застосування до обвинувачуваних незаконних методів розслідування і неефективного розслідування прокуратурою скарг на катування, порушення прав при затриманні і взятті під варту, а також порушення процесуальних прав українців.

Під час роботи зі справами були виявлені пробіли, що існують у національному законодавстві, повідомляє прес-служба Мін’юсту. Зокрема, у сферах виправно-трудового законодавства, законодавства про боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, сімейного законодавства, законодавства про адміністративні правопорушення, карно-процесуального і цивільного процесуального законодавства в частині права на свободу і особисту недоторканність.

«Якщо Україна не внесе відповідні зміни в національне законодавство, за 2 роки кількість скарг проти нашої держави, за якими Європейський суд визнає наявність порушень прав людини, може збільшитися більше ніж у 10 разів», - вважає Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus