УКРАЇНА

20:46

21.06

Влада

Кучма виступає за зниження ставки ПДВ до 15%

0

Президент Леонід Кучма виступає за підготовку нового закону про податок на додану вартість і зниження ставки ПДВ до 15%. Про це глава держави заявив у вівторок, виступаючи перед активом Державної податкової адміністрації, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Кучма наголосив, що ПДВ, який у світі вважається найбільш прогресивним податком, «у нас став найменш ефективним».

За словами президента, чим вище ставки, тим вище пільги, тим більше дискримінації і соціальної несправедливості податку, тим ширше можливості для його криміналізації і корумпованості податківців.

«Тому я переконаний..., потрібно радикально знизити ставку ПДВ - не більше 15%», - зазначив глава держави. Наразі ставка ПДВ - 20%.

Президент зазначив, що одночасно потрібно ліквідувати більшість пільг і істотно спростити процедуру сплати цього податку. «Це, я вважаю, революційного значення справа. Чим швидше це зробимо, тим краще буде для економіки України», - сказав він.

Кучма також відзначив необхідність більш рішучого проведення податкової реформи, нагадавши про важливість розробки нового закону про ПДВ. «На ньому (на законі про ПДВ) з часу введення в 1997 році не залишилося живого місця», - сказав президент.

Президент сказав, що в новому законопроекті необхідно також розмежувати податкові потоки шляхом введення спеціальних рахунків, поставити заслін тінізації податкової бази, чітко розмежувати сфери адміністрування межу податковими і митними органами.

Як повідомлялося, на минулому тижні Леонід Кучма критикував економічний блок уряду за відсутність ефективних дій у вирішенні проблем, пов’язаних з податком на додану вартість (ПДВ).

Глава держави наголосив, що уряд не зробив ніяких висновків після наради, присвяченій цій проблемі, яка пройшла 3 місяці назад.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus