25.09

Влада

Євро-2004: Шведи розбили болгар – 5:0

0

Збірна Швеції почала чемпіонат Європи з блискучої перемоги над збірною Болгарії з рахунком 5:0. Лідер збірної Швеції Хенрик Ларссон забив два голи за 70 секунд, зробивши вирішальний внесок у велику перемогу своєї команди.

Голи на свій рахунок записали - Юнгберг, 32-а хвилина (1:0), Ларссон, 57 (2:0), Ларссон, 58 (3:0), Ібрагимович, 78 - з пенальті (4:0), Альбек, 90+1 (5:0).

З огляду на нічийний результат матчу Італія - Данія, шведи завершили перше коло у групі С в ранзі лідерів.

Матч у Лісабоні став типовим прикладом результату, зробленого одною людиною. І цією людиною став Ларссон, темношкірий нападаючий шведів, який увійшов в історію шотландського «Селтіка» як найвидатніший бомбардир клуба. Був час, коли Ларссон вирішив завершити свою міжнародну кар’єру. Але передумав - після дзвінка прем’єр-міністра Йорана Персона, десятків тисяч листів від простих болільників, а також особистого прохання його маленького сина.

До голів Ларссона (57-а і 58-а хвилини) матч ішов рівно, незважаючи на те, що болгари до того моменту вже програвали 0:1. Шведів уперед вивів Фредді Юнгберг, який у першому таймі завершив флангову передачу Златана Ібрагимовича.

Що стосується останнього, то до кінця матчу і його ім’я значилося на табло. На 78-й хвилині болгари збили Юнгберга, який рвався у штрафну, і пенальті холоднокровно реалізував Ібрагимович. І коли секундомір головного арбітра зустрічі рахував хвилини компенсованого часу, рахунок став непристойним: п’ятий м’яч провів Маркус Аллбак.

До рахунка 0:3 болгари, які востаннє брали участь у великому міжнародному турнірі у 1996 році, загалом виглядали непогано. Вони сміливо йшли вперед і мали кілька реальних можливостей засмутити шведів. Однак шалені 70 секунд, протягом яких Ларссон забив два голи, відправили їх у нокаут.

цікаво, що рівно 10 років тому – влітку 1994 року в матчі за «бронзу» чемпіонату світу в США – шведи обіграли болгар 4:0. Ларссон у тому матчі грав і теж забив. Тепер «тре крунур» навіть перекрили своє колишнє досягнення.

Якщо збірна Швеції так само гратиме з датчанами і італійцями, то вона має прекрасні шанси на позитивний результат. Болгари ж навряд чи зможуть поборотися за вихід у чвертьфінал. З їхньої гри зі шведами не скажеш, що вони здатні на рівних боротися з Італією і Данією.

Наступні матчі у цій групі пройдуть 18 червня. Спочатку з’ясують відносини Данія і Болгарія, а потім почнеться зустріч Італія – Швеція.