УКРАЇНА

14:30

24.05

Влада

До кінця червня Хусейна передадуть іракцям

0

Колишній президент Іраку Саддам Хусейн та інші представники скинутого іракського режиму будуть передані для суду перехідному іракському уряду протягом найближчих двох тижнів. Про це в понеділок заявив прем’єр-міністр Іраку Айад Аллаві.

За його словами, суд над колишніми іракськими лідерами почнеться «найближчим часом».

Як повідомлявся, раніше Міжнародний Червоний хрест виступив із заявою, у якій закликав або висунути обвинувачення всім ув’язненим, або відпустити їх на свободу до 30 червня – дати передачі влади іракському уряду.

Однак США вважають, що близько 5 тисяч ув’язнених можуть бути небезпечними для сил коаліції, тому вони залишаться у в’язниці. Поки незрозуміло, чи поширюється ця заява і на Саддама Хусейна.

На думку Наді Думані, представниці Червоного хреста в Багдаді, колишній президент Іраку, який вважається військовополоненим, не може залишатися в ув’язненні після закінчення військового конфлікту. Свою думку вона пояснила тим, що справа Хусейна нічим не відрізняється від справ інших військовополонених.

Відповідно до Женевської конвенції, якщо військовополонені перебувають в ув’язненні тільки тому, що вони боролися на боці ворога, і якщо їм не пред’явлені обвинувачення, то вони мають бути звільнені після закінчення конфлікту.

Зараз створюється іракський військовий трибунал для розгляду справ колишнього президента Іраку та інших високопоставлених діячів колишнього режиму. Однак поки нікому з них не були пред’явлені обвинувачення.

Нагадаємо, Саддам Хусейн утримується під вартою після його арешту у грудні. Місцезнаходження колишнього президента Іраку невідомо. Як передбачається, його допитують представники ФБР і ЦРУ.

Йому можуть бути пред’явлені обвинувачення в геноциді і злочинах проти людяності.

Представники Міжнародного Червоного хреста двічі відвідували Саддама Хусейна в ув’язненні.

(За матеріалами «Газета.ru», «BBC»)

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus