УКРАЇНА

12:32

27.05

Влада

Україна надасть тимчасовий притулок іноземцям

0

Міністерство юстиції України завершило розробку і незабаром передасть на розгляд Кабінету міністрів України законопроект «Про надання тимчасового притулку в Україні іноземцям і особам без громадянства». Про це «proUA» повідомили в прес-службі Мін’юсту.

Ухвалення проекту дозволить законодавчо окреслити на території України права іноземців і осіб без громадянства, що тимчасово вимушено залишили країну свого постійного проживання.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, необхідність законодавчого захисту таких осіб обумовлена нормами міжнародного права, зокрема, Європейською конвенцією про захист прав і основних свобод людини і низкою інших міжнародних декларацій, до яких приєдналася Україна. На сьогодні надання тимчасового притулку іноземцям законами України не передбачено.

Лавринович повідомив, що проектом, який був розроблений Мін’юстом, пропонується впровадити у національне законодавство України інститут тимчасового притулку. Зокрема, законодавчо визначити гуманітарний захист іноземних осіб, що відповідно до закону не мають основ для одержання статусу біженця, але в зв’язку з тимчасовими обставинами надзвичайного характеру не можуть знаходитися на території країни постійного проживання, і звернуться до компетентних органів України з проханням надати тимчасовий притулок. За словами міністра, такими обставинами можуть бути визнані екологічні, техногенні аварії, збройні конфлікти та інші причини, що будуть загрожувати здоров’ю, безпеці або життю іноземних громадян.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus