УКРАЇНА

04:31

21.05

Влада

Грузія лібералізує податкову систему

0

У новому податковому кодексі Грузії кількість податків скорочується з 21 до 9. Про це повідомив прем’єр-міністр Грузії Зураб Жванія. Грузинський прем’єр у неділю, 13 червня, представив підприємцям від імені урядової робочої групи основні принципи нового податкового кодексу і пріоритети планованої в країні повномасштабної податкової реформи.

Як повідомив Жванія, прибутковий податок пропонується скоротити з 20 до 12%, а соціальний - з 33 до 20%. На 2% передбачається скоротити ставку податку на додаткову вартість, що опуститься до позначки 18%.

Як зазначалося на презентації, залишаться чинними податки з прибутку, акцій, земельний, з майна, з ігрового бізнесу, а також за користування природними ресурсами. У той же час скасовуються податки на економічну діяльність, за передачу майна, володіння автотранспортом, використання доріг, курортний, готельний, рекламний і інший податки.

Зураб Жванія повідомив, що в парламент уже представлений законопроект про звільнення від сплати від податків індивідуальних підприємців, чий щорічний доход не перевищує 100 тис. ларі.

Він також зазначив, що новий податковий кодекс покликаний створити в країні стабільне інвестиційне середовище й умови для забезпечення економічного росту.

Грузинський прем’єр зазначив, що «робота над даним документом велася з перших же днів формування нового кабінету міністрів». У цій роботі брали участь не тільки представники виконавчої і законодавчої влади, але і незалежні експерти, бізнес-громадськість.

Разом з тим, за словами Жванії, це далеко не остаточний варіант. У ході подальшого обговорення і дискусій він, природно, повинний бути удосконалений, зазначив прем’єр.

«У Грузії будуть найнижчі податки в Європі, що дасть стимул швидкому розвиткові економіки і бізнесу», - сказав прем’єр-міністр Зураб Жванія на презентації, куди були запрошені усі провідні бізнесмени і глави приватних компаній Грузії.

Частина нововведень у Податковий кодекс буде задіяна з листопада 2004. Цілком кодекс набере сили із січня 2005 року.

На презентації кодексу були присутні Бендукідзе і Михайло Саакашвілі. Грузинський президент підтвердив, що влада країни має намір продати практично все державне майно, у тому числі і порти. Бендукідзе повідомив, що серед іншого Грузія продає урядові резиденції, у тому числі Крцанісську. За його словами, у її придбанні зацікавлені російські бізнесмени, однак «було б краще, щоб Крцансісську резиденцію купив грузинський бізнес, і чим дорожче, тим краще». На його думку, це не проблема, оскільки тепер грузинські бізнесмени заощадять непогані гроші на новому ліберальному Податковому кодексі. Резиденція є пам’ятником історії Грузії, зокрема, тут жив Лаврентій Берія. Нагадаємо також, що на I конференції російського бізнесу в Грузії (28-29 травня), глава Минекономрозвитку Росії Герман Греф повідомив, що за умови низьких податків, у Грузію будуть вкладені мільярдні російські інвестиції. Уже відомо, що російський бізнес має намір придбати порти Батумі і Поті, об’єкти туристичної інфраструктури, авіакомпанію, частину статутного капіталу грузинських банків і т.д.

За матеріалами Newsru.com, РІА «Новости»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus