УКРАЇНА

16:53

20.05

Влада

СФ Енергетичної компанії оцінюють у 2 млрд грн

0

Кабінет Міністрів оцінює статутний фонд Національної акціонерної компанії «Енергетична компанія України», що створюється, у 2,2 млрд. грн. Про це заявив міністр палива та енергетики Сергій Тулуб, коментуючи прийняту Кабміном сьогодні, 8 червня, постанову про створення Енергетичної компанії, повідомляють «Українські Новини».

«Сьогодні можемо сказати по перелік тих підприємств (які включені до статутного фонду компанії) за прогнозованою оцінкою - це понад 2 млрд. гривень», - сказав Тулуб. Також Тулуб зазначив, що остаточно статутний фонд компанії буде оцінено після його формування.

Він відзначив, що після створення Енергетичної компанії її частка в загальному постачанні електроенергії від оптового ринку електроенергії по Україні становитиме 40%, а на ринку послуг з передачі і постачання електроенергії Енергетична компанія буде контролювати передачу і розподіл 62% електроенергії.

Нагадаємо, що при створенні Енергетичної компанії Кабмін вирішив виключити компанію «Укренерго» з переліку компаній, що будуть передані до складу Енергетичної компанії. Що стосується виключення зі списку вхідних у компанію підприємств «Укренерго», то міністр палива та енергетики Сергій Тулуб пояснює це необхідністю врахування інтересів приватизованих компаній енергетичного сектора.

Водночас Тулуб відзначив, що компанія «Киевенерго» включена до складу компанії.

За даними агентства, Кабмін передав до статутного фонду «Енергетичної компанії» 100% акцій компанії «Укрінтеренерго», а також 76,04% акцій «Дніпроенерго», 85,77% «Донбасенерго», 70,1% «Західенерго», 78,29% «Центренерго», 75% «Вінницяобленерго», 75% «Волиньобенерго», 75% «Дніпробленерго», 65,06% «Донецькобленерго», 75% «Закарпаттяобленерго», 60,25% «Запоріжжяобленерго», 50%+1 акція «Київенерго», 70% «Крименерго», 26,98% «Львівобленерго», 60,06% «Луганськобленерго», 70% «Миколаївобленерго», 25,01% «Одесаобленерго», 25%+1 акція «Полтаваобленерго», 25,02% «Прикарпаттяобленерго», 25%+1 акція «Сумиобленерго», 51% «Тернопільобленерго», 65% «Харьківобленерго», 70,01% «Хмельницькобленерго», 46% «Черкасиобленерго», 70% «Чернівціобленерго», 25%+1 акція «Чернігівобленерго», 87,4% Дністровської ГАЕС.

Крім того, Кабмін передав «Енергетичній компанії» 100% акцій «Укргідроенерго», Дніпродзержинської, Миколаївської, Херсонської, Одеської ТЕЦ і Харківської ТЕЦ-5.

Кабмін також передав в управління «Енергетичної компанії» майно держпідприємств «Кримські генеруючи системи», Сєверодонецьку ТЕЦ, Лисичанську ТЕЦ, «Зуївську експериментальну теплоелектроцентраль», ТЕЦ-2 «Есхар», Східно-Кримську вітрова електростанцію, Донузлавську вітрову електростацію, а також державного науково-дослідного технологічного інституту «Енергоперспектива», виробничого підприємства «Укркотлочистка», державного Донбаського підприємства «Доноргрес».

Кабмін також затвердив склад наглядової ради «Енергетичної компанії України», головою якої призначив першого заступника міністра палива та енергетики Олексія Шеберстова.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus