УКРАЇНА

03:03

16.10

Влада

Арафат готовий задовольнити вимоги Єгипту

0

Глава Палестинської національної адміністрації (ПНА) Ясир Арафат готовий задовольнити вимоги Єгипту про проведення реформ у палестинському керівництві. Як повідомив міністр Палестинської автономії за результатами переговорів з Ізраїлем Сайеб Ерікат, «Арафат відповів на всі пункти листа президента Єгипту Хосні Мубарака щодо реорганізації і підготовки сил безпеки», повідомляють РІА «Новости».

Глава ПНА «повідомив про готовність співробітничати з Єгиптом в усіх питаннях за умови, що будуть надані гарантії серйозності намірів Ізраїлю залишити сектор Газа і буде забезпечено свободу пересування Арафата», наголосив палестинський міністр.

На минулому тижні газета, що видається в Лондоні, «Аль-Кудс аль-арабі» опублікувала повідомлення, у якому стверджувала, що єгипетський президент пред’явив Арафату три вимоги: об’єднати всі палестинські сили безпеки під єдиним керівництвом, передати всю повноту влади прем’єр-міністру Ахмеду Куреї, а також перебрати на себе функції «почесного президента», оновивши керівний склад організації ФАТХ.

В іншому випадку, писала газета, з палестинського лідера «буде знятий єгипетський і американський захист з усіма наслідками, що випливають звідси».

Палестинські джерела вказують, що у відповідь на ці умови Арафат розглядає можливість призначення глави своєї розвідки Аміну аль-Хінді міністром внутрішніх справ з передачею йому контролю над поліцією і всіма галузями служб безпеки.

Не виключено, що Мухаммед Дахлан, якого Єгипет, США і Ізраїль лагодять на роль керівної фігури в секторі Газа після відходу ізраїльтян, буде призначений заступником прем’єр-міністра у визволеному районі Палестинської автономії.

Найближчим часом очікується зустріч Арафата з єгипетською делегацією для обговорення ситуації, що склалася після затвердження в неділю ізраїльським урядом плану розмежування з Палестиною.

Єгипет узяв на себе одну з ключових ролей з облаштування сектора Газа після ізраїльської евакуації. Кілька сотень співробітників єгипетських спецслужб займатимуться, зокрема, питаннями переформування і навчання палестинських органів охорони правопорядку. Представники Єгипту також виступають посередниками в контактах між керівництвом ПНА і різними військово-політичними палестинськими угрупованнями

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus