УКРАЇНА

00:40

23.05

Влада

Росія збільшить постачання нафти на українські НПЗ

0

Росія планує поставляти в Україну щорічно близько 24 млн. тонн нафти для переробки на українських нафтопереробних заводах (НПЗ), заявив міністр промисловості й енергетики Росії Віктор Христенко на минулих на минулому тижні переговорах у Москві з міністром палива й енергетики України Сергієм Тулубом. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У перебігу переговорів сторони висловили задоволення станом співробітництва в газовій і нафтовій сферах і висловилися за збільшення обсягів транспортування нафти.

Постачання російської нафти на НПЗ України цього року очікують в обсязі близько 22 млн. тонн., тоді як минулого року вони становили 21,3 млн.тонн, або 86,6% від всього обсягу постачань. Частка вітчизняної нафти в завантаженні українських НПЗ у 2003 році становила 8,8% (менш 2,2 млн. тонн), казахстанської - 4,6% (1,1 млн. тонн). Російські компанії контролюють чотири із шести НПЗ України.

Монополіст з нафтотранспортування ВАТ «Укртранснафта» у 2003 році збільшила прокачування нафти на 18,3% -і до 56,7 млн. тонн. При цьому нафтотранспортна система України була завантажена на 52,2% -і на 8,1 п.п. більше, ніж рік перед тим. При цьому питома вага казахстанської нафти в загальному обсязі транспортування в Україні знизився в минулому році з 19,8% до 17,8%, а російської - зріс з 76,6% до 79,8%.

На переговорах у Москві порушувалти також питання використання нафтогону «Одеса – Броди» і Міжнародного газотранспортного консорціуму.

Міністри домовилися продовжити діалог після того, як фахівцями по обидва боки будуть відпрацьовані всі економічні пропозиції в частині використання українського нафтогону.

Крім того сторони підтвердили намір співпрацювати в розширенні експортних можливостей в електроенергетиці після введення в Україні в цьому році двох нових атомних блоків на Хмельницькій і Рівненській АЕС.

Під час перебування в Москві Тулуб також провів зустріч з виконавчим директором компанії ТНК-BP Германом Ханом, на якій обговорювалися питання співробітництва в нафтовій і нафтопереробній промисловості, а також взяв участь у зустрічі ветеранів енергетики України і Росії.

Кабінет міністрів 4 лютого цього року ухвалив рішення про використання з травня 2002 року нафтогону «Одеса – Броди» у прямому напрямку для транспортування каспійської нафти, однак запуск нафтогону постійно переноситься.

Компанія ТНК-ВР із квітня минулого року пропонує Україні поставити 380-420 тис. тонн технологічної російської нафти сорту Urals у виді товарного кредиту на три роки для заповнення Одеса - Броди, а також забезпечувати до 9 млн. тонн нафти на рік для прокачування її нафтогоном в зворотному напрямку - із Бродів до Одеси.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus