УКРАЇНА

20:49

27.05

Влада

«Укрспецекспорт» визнав затриману турками зброю

0

Генеральний директор компанії «Укрспецекспорт» Валерій Шмаров сказав, що дочірнє підприємство компанії «Укрспецекспорт» – компанія «Укроборонсервіс» – поставляла для Міністерства оборони Єгипту запасні частини до наземних комплексів протиповітряної оборони.

Саме цей вантаж митниця Туреччини затримала на судні з українськими моряками, повідомляють «Українські Новини».

За словами Шмарова, у вилучених турками двох контейнерах були різні елементи радіоелектроніки: транзистори, вимикачі, лампи, загалом 728 позицій. Шмаров сказав, що ніяких вибухонебезпечних і пальних елементів у цих контейнерах не було. За його словами, у цих контейнерах були також 3 упаковки, що містять 3 радіоприймачі системи керування ракет, при цьому вони були в циліндрах, які нагадують частину ракети. Він відзначив, що це звичайний контракт і він не містить нічого надзвичайного. Шмаров також сказав, що вважає цей інцидент або плутаниною, або навмисною провокацією і повідомив, що уряд створив спеціальну комісію для розслідування цього випадку.

За словами Шмарова, весь вантаж вартістю понад 2 млн. доларів був доставлений в Одесу, 29 квітня завантажений у контейнери, 20 травня завантажений на судно і 21 травня судно відправлений з Одеси. Він сказав, що він не знає, чому турецька сторона розкрила контейнер. Шмаров також підтвердив, що судно заходило в інші порти, де контейнери мали бути перевантажені на єгипетське судно, оскільки тільки єгипетське судно могло доставити цей вантаж за місцем призначення.

Директор компанії «Укроборонсервіс» Олександр Шарапов сказав, що вчора Міністерство оборони Єгипту оплатило відправлений вантаж, а інформування Туреччини про цей вантаж не входило в умови контракту з Єгиптом. За словами Шарапова, «Укроборонсервіс» працює з Єгиптом уже близько 10 років.

За словами керівника прес-служби Міністерства закордонних справ Маркіяна Лубківського, турецькі правоохоронні органи затримали судно, яке прямувало з України в Єгипет, і 6 членів екіпажа – громадян України – для огляду вантажу через помилки в супровідній документації. За його словами, судно йшло під прапором Мальти. Лубківський наголосив, що всі документи були оформлені правильно, однак при перевантаженні в порту в Стамбулі було виявлено невідповідність між супровідними документами і маркіруванням вантажу. Він також уточнив, що судно не арештовано, а затримано і процедура перевірки може тривати близько 2 днів.

Нагадаємо, що турецькі ЗМІ повідомляли про те, що були виявлені два контейнери з різноманітною контрабандною зброєю, у тому числі пускові ракетні установки. Прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган доручив провести розслідування обставин інциденту.

Раніше прес-служба «Укрспецекспорту» заявила, що ні сама компанія, ні її дочірні підприємства не мають відношення ні до спецвантажу, ні до судна, затриманого в Туреччині під час оформлення документів на проходження з України в Єгипет. «Ні тепер, ні декількома місяцями назад «Укрспецекспортом» і її дочірніми компаніями подібний вантаж у даному напрямку не направлявся», – відзначили у прес-службі компанії, коментуючи інформацію про нібито затримання в Туреччині судна, яке прямувало з України, з контейнерами зі зброєю.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus