УКРАЇНА

21:30

21.05

Влада

“Одеса – Броди” залишиться без нафти після запуску “Баку-Джейхан”?

0

Президент Леонід Кучма скептично ставиться до заповнення азербайджанською нафтою нафтопроводу “Одеса – Броди” після введення в експлуатацію нафтопроводу “Баку-Джейхан”. Про це глава держави заявив на спільній з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим прес-конференції, повідомляє «УНІАН».

За словами Кучми, Азербайджан готовий, як стратегічний партнер, продати Україні нафту, щоб заповнити нафтопровід “Одеса – Броди”, проте, вважає президент, невідомо, що буде потім.

“Вони (колеги з Азербайджану), як наші стратегічні партнери і близькі друзі, готові продати Україні кілька мільйонів тонн нафти, щоб ми заповнили цей нафтопровід “Одеса – Броди” і ще років 5-10 чекали біля моря погоди. Коментарі далі, я думаю, зайві”, сказав він.

Український президент підкреслив, що коли рішення ухвалюється, то необхідно розуміти “ступінь своєї відповідальності за це рішення”. Він зауважив, що найбільший енергопроект у світі – це будівництво нафтопроводу і паралель газопроводу “Баку-Джейхан”, який буде введений в експлуатацію в першому кварталі наступного року.

За словами Кучми, “не треба бути великим економістом, щоб порахувати кількість нафти, що видобувається, пропускну спроможність трубопроводу, який має стратегічне значення, оскільки виводить нафту в Середземне море на всі ринки світу”.

За словами Алієва, Азербайджан реалізує нафторесурси в різних напрямах. Він підтвердив, що найбільший міжнародний проект – це будівництво нафтопроводу “Баку-Тбілісі-Джейхан”, який успішно реалізується і на який витрачено “не один мільярд доларів”.

Алієв зазначив, що “нафта, як будь-який товар на міжнародному ринку, має вільний оборот, і, за наявності певних комерційних умов, ця нафта може йти далі будь-яким з напрямів, який буде економічно виправданим”. За його словами, обсяг нафти з Азербайджану в чорноморські порти становить 8-9 млн. Тонн, “і покупці мають повне право її закуповувати”.

Президент Азербайджану підкреслив, що його країна “висловлює політичну підтримку трубопроводу “Одеса – Броди”, про що заявлялося неодноразово. За його словами, комерційну сторону повинні визначати організації, що займаються економічними питаннями.

Нагадаємо, Угоду про принципи співробітництва у нафтовій галузі між Україною та Азербайджаном підписали перший віце-прем’єр-міністр Азербайджанської Республіки, голова азербайджанської частини Спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва Абат Аббасов і віце-прем’єр-міністр України з питань ПЕК Андрій Клюєв.

Згідно з угодою, азербайджанська сторона надасть Україні можливість придбати нафту в необхідних для української сторони обсягах на комерційній, недискримінаційній основі для завантаження нафтопроводу ”Одеса-Броди”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus