УКРАЇНА

09:51

21.05

Влада

Бутейко: Україну не беруть в ЄС через привид комунізму

0

Український екс-дипломат Антон Бутейко переконаний, що Україна буде членом і НАТО, і ЄС, і коли саме це станеться, залежить виключно від України. Про це колишній дипломат заявив в інтерв’ю радіо «Свобода» після засідання круглого столу «Майбутнє України у розширеній Європі», що відбулося 2 червня у Брюсселі.

На його думку, основними факторами, які блокують набуття можливості України стати членом ЄС, є “привид антикомунізму, що досі бродить по Європі, та привид комунізму, що залишається в Україні”.

За словами Бутейка, із самого початку ставлення до України було дискримінаційне.

“На жаль, високі чиновники в ЄС абсолютно чітко демонстрували негативне ставлення до України. Я називаю їх політичними динозаврами”, - зазначив він. І додав, що в Україні політичні динозаври у вигляді КПУ та інших сил цієї спрямованості, зі свого боку гальмували можливості вступу до ЄС і до НАТО.

“І, на жаль, цією філософією були проникнуті і названі політичні сили, і владні сили, які сьогодні є при владі. Оце наша найбільша проблема” – зазначив колишній український дипломат.

На його думку, як тільки до влади в Україні прийдуть демократичні сили, і якщо вдасться кардинально змінити ситуацію в бік того, що в ЄС будуть змушені змінити своє ставлення до України і відкрити дорогу.

“Але зараз говорити про те, що така дорога є, важко, тому що є супротивники і в Україні, і в Європі, і вони один одного підсилюють, а демократичні сили, на жаль, залишаються не активними належним чином” - зазначив Бутейко.

Нагадаємо, 21 вересня 2003 року тодішній посол України в Румунії А.Бутейко подав у відставку через «принципову незгоду» з участю України у формуванні Єдиного економічного простору «четвірки» СНД. Заяву про відставку на ім’я президента посол відправив електронною поштою у день, коли були підписані відповідні документи по ЄЕП. У той час він перебував у Бухаресті.

Напередодні підписання угоди про ЄЕП у Ялті А.Бутейко виступав з критикою цих домовленостей, направив листа Л.Кучмі, а також прем’єру Віктору Януковичу і спікеру парламенту Володимиру Литвину, в якому закликав «не робити історичної помилки», підписуючи угоду.

Бутейко - один з найдосвідченіших українських дипломатів, він був першим заступником міністра закордонних справ України і послом в США.

12 грудня 2003 року Антон Бутейко став віце-президентом Асоціації українських банків.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus