УКРАЇНА

10:49

28.05

Влада

Організація виборів в Одесі – незадовільна

0

Комітет виборців України схвильований безпрецедентно низьким рівнем організації і проведення виборів виборчими комісіями та відповідними органами місцевого самоврядування Одеси. Про це «proUA» повідомили в прес-службі КВУ за результатами спостереження за перебігом виборів в окрузі №136.

Представники громадської організації назвали незадовільною роботу щодо формування списків виборців органами місцевої влади, також КВУ звинуватив виборчі комісії у бездіяльності щодо уточнення списків. В окремих випадках, як йдеться в заяві КВУ, до списків не були включені цілі будинки, що призвело до того, що в день голосування багато виборців не змогли реалізувати своє право на волевиявлення через відмову членів комісій включати їх в додаткові списки, натомість члени комісій відсилали громадян до суду. З невідомих причин в день виборів в окрузі працював лише один суд, але й там суддя виявилася некомпетентною з означених питань та спрямовувала виборців до окружної виборчої комісії. Лише у другій половині дня Окружна виборча комісія після консультацій з ЦВК вирішила дозволити дільничним виборчим комісіям вносити до списку виборців при наявності відповідних доказів.

Після того, як КВУ вдалося отримати копію протоколу Окружної виборчої комісії №136 про підсумки голосування, то виявилося, що цифри які там наведені не можуть бути дійсними, оскільки сума голосів відданих за кандидатів, недійсних бюлетенів та тих, хто не підтримав жодного кандидата не відповідає числу тих виборців, які взяли участі у голосуванні і різниться на понад 2 тисячі голосів (хоча ці цифри мали б бути ідентичними).

Що стосується результатів виборів, які опубліковані на офіційному сайті ЦВК, то вони, в свою чергу, відрізняються від даних, приведених в копії протоколу ОВК, що є в наявності КВУ.

Відтак КВУ звертається до окружної виборчої комісії №136 з закликом ознайомити широку громадськість з оригіналами протоколів ОВК та всіх ДВК, а також надати вичерпні пояснення щодо того, яким чином члени окружної комісії могли підписати та пропечатати протокол, в якому цифри не відповідають результатам волевиявлення.

Таким чином КВУ вважає, що якщо до виборів президента України не буде вирішено проблему списків виборців, а також забезпечено належну кваліфікацію членів виборчих комісій, під загрозу може бути поставлене повноцінне проведення виборів президента-2004. Тому КВУ звертається до ЦВК з вимогою взяти під свій контроль процес уточнення списків виборців, а також пропонує співпрацю в організації повноцінного навчання членів виборчих комісій.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus