УКРАЇНА

17:35

24.04

Влада

“Нафтогаз України” порушував антимонопольне законодавство

0

Антимонопольний комітет України розглянув звернення Міністерства палива і енергетики щодо зловживання монопольним становищем НАК “Нафтогаз України” та її дочірньої компанії “Газ України”. Розслідування виявило, що компанії порушували конкурентне законодавство і незаконно підвищували ціну на газ. Про це «proUA» повідомили в прес-службі АМК.

Згідно з дослідженням АМК, з грудня 2003 року по лютий 2004 року компанія “Нафтогаз України”, не маючи відповідних повноважень, в одноосібному порядку неодноразово підвищувала вартість природного газу, який реалізується для енергогенеруючих компаній. У певний момент ціна газу навіть перевищила на 6% встановлений Національною комісією регулювання енергетики граничний рівень. При цьому компанія “Газ України” відкрито попереджала споживачів, що у випадку не підписання угод за новою ціною, постачання газу взагалі буде припинено.

Комітет визнав, що такі вимоги “Нафтогазу України” є дискримінаційними і такими, що порушують норми конкурентного законодавства. Монополісту, який зловживав своїм становищем на ринку, АМКУ надав відповідні рекомендації щодо припинення неправомірних дій.

Голова Комітету Олексій Костусєв зазначив: “Нафтогаз України” вже повідомив нас про часткове зниження ціни, а також - про те, що планує провести перерахунки з компаніями-споживачами природного газу. Однак проблема все ще існує. І ми сподіваємось, що рекомендації Комітету дозволять вирішити її в стислі терміни, а монополіст поверне енергетикам всі неправомірно отримані кошти”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus