УКРАЇНА

19:40

19.05

Влада

США і Британія змінили думку щодо Іраку?

0

Сполучені Штати Америки і Велика Британія внесли сьогодні, 2 червня, на розгляд Ради Безпеки ООН перероблений проект нової резолюції з питання про відновлення суверенітету Іраку.

У новому документі враховано низку зауважень, висловлених іншими членами Ради Безпеки з приводу першого варіанта документа, що був представлений американською і британською делегаціями минулого тижня.

У переробленому проекті йдеться, що мандат багатонаціональних сил на території Іраку може бути переглянутий за вимогою тимчасового уряду, до якого 30 червня має перейти вся влада в країні, «або через 12 місяців після дати ухвалення резолюції».

У документі зазначається також, що прямі демократичні вибори в Іраку мають відбутися «по можливості, до 31 грудня 2004 року й у будь-якому випадку не пізніше 31 січня 2005 року». За підсумками виборів має бути сформована перехідна національна асамблея, що затвердить склад нового уряду країни. Тим самим планується завершити «політичний процес», після чого мандат багатонаціональних сил завершиться.

Поки обговорення документа продовжиться на рівні експертів. Розгляд резолюції в Раді Безпеки повного складу почнеться тільки після того, як про результати своєї місії йому доповідатиме спеціальний радник генсекретаря ООН Лахдар Брахімі, який координував зусилля з формування тимчасового уряду Іраку. Очікується, що він повернеться з Багдада в Нью-Йорк наприкінці поточного тижня.

За матеріалами Newsru.com, РІА «Новости»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus