УКРАЇНА

02:12

27.05

Влада

ТКР Іраку розпущено

0

Тимчасова керуюча рада (ТКР) Іраку оголосила про свій розпуск, повідомив журналістам член ТКР Юнадам Кана. Раніше передбачалося, що ТКР буде керувати країною аж до передачі влади новому урядові 30 червня. 20 з 22 членів ради погодилися з рішенням про достроковий розпуск, двоє виступили проти такого рішення.

На зміну їй прийшов тимчасовий уряд на чолі з Айядом Аллаві. Прем’єр-міністр заявив сьогодні в Багдаді, що «поведе Ірак шляхом будівництва демократичного суспільства».

Цю інформацію також підтвердив представник коаліції, яку очолює США, за умов анонімності. «Тимчасова керуюча рада була розпущена сьогодні вранці. Перехідний уряд узяв на себе його функції до повної передачі Іраку суверенітету 30 червня», - заявив він. Водночас, тимчасова американська адміністрація Іраку збереже свої повноваження до 30 червня 2004р., щоб здійснити поступову передачу влади новому урядові.

Новий прем’єр-міністр Іраку А.Аллаві оголосив склад нового уряду країни. Заступником прем’єр-міністра призначено Бахрама Салеха. Міністром нафти стане Тамір аль-Гадбан. Міністром оборони Іраку призначено Хазима аль-Шалан аль-Хазаї, повідомляє АР. Міністром внутрішніх справ призначено Фалаха Хассан аль-Нікіба, міністром юстиції - Маліка Дохан аль-Хассана, міністром фінансів - Аділа Абдел-Махді.

Нагадаємо, що сьогодні також обрали президента Іраку. Ним став Казі Машал Аїль аль-Явер. Про його призначення заявив на церемонії представлення нового уряду країни спецпредставник генсека ООН по Іраку Лахдар Брахімі. Віце-президентами Іраку офіційно призначено Ібрагіма аль-Джаафарі і Роужа Шавеса.

Казі Машал Аїль аль-Явер був призначений на посаду президента Іраку після того, як обраний Тимчасовою керуючою радою (ТКР) Іраку на цю посаду Аднан Пачачі відмовився від неї на користь свого суперника. За призначення на посаду президента Іраку нинішнього глави ТКР сунніта Казі Машала Аїиля аль-Явера напередодні висловилася більшість членів ради, тоді як кандидатуру Аднана Пачачі підтримувала американська адміністрація.

За матеріалами РБН, «Інтерфакс», «Вести.ру»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus