УКРАЇНА

02:40

22.06

Влада

Україну звинувачують у торгівлі радіоактивними відходами

0

„В Україні безперешкодно можна придбати „брудну бомбу”. Під таким заголовком газета „Вашингтон Таймз” пише про можливість купівлі-продажу в Україні радіоактивних матеріалів для виготовлення так званої „брудної бомби”. При цьому газета посилається на матеріали британського супутникового телеканала „Скай Ньюз”, повідомляє «УНІАН».

На отриманих каналом відеоматеріалах, пише газета, зафіксована операція, проведена українськими спецслужбами в місті Армянськ на півдні України. На відео зафіксовано, як група чоловіків торгує радіоактивними відходами. Зокрема, видно, як у мікроавтобусі затриманих знаходять два контейнери з дуже високоактивними ізотопами цезію (останній, зокрема, викликає хвороби крові і відхилення при народженні потомства). Якщо бомба з таким вмістом детонує в місті, пише газета, воно буде непридатним для життя протягом багатьох років.

Як пише газета, встановити джерело, звідки надійшли матеріали, не вдалося, проте під час затримки торговці радіоактивними матеріалами повідомили, що в них був покупець у Києві, який заявив про своє бажання придбати ці матеріали за 120 тисяч доларів. Це не одиничний випадок, продовжує газета, недавно в потязі, що їхав через Україну, затримали двох громадян Росії, які сховали ядерну начинку в оболонці сосисок.

Британський службовець в інтерв’ю „Скай Ньюз” зазначив, що, з огляду на те, з якою легкістю можна придбати подібні речовини, детонація «брудної» бомби в якомусь із західних міст - лише справа часу.

Довідка. Загроза застосування так званих „брудних бомб” під час терористичних актів останнім часом розцінюється як «дуже висока» у західних країнах. Вважається, що в «брудній», або «радіологічній бомбі» використовуються звичайні вибухові елементи на зразок динаміту для того, щоб поширити радіоактивні матеріали на значну територію. Іншими словами, це звичайна вибухівка, що поширює хмару радіоактивних порошин. З цією метою вибухівка найчастіше посипається радіоактивною речовиною у вигляді порошку.

Єдиний поки відомий випадок застосування такої зброї, коли чеченські повстанці заклали пляшки з цезієм-137 у сміттєвий бак у центрі Москви в 1995 році, про що було повідомлено пресу. Однак з якихось причин пристрій не був приведений у дію. Технічно, при наявності необхідних матеріалів, пристрій легко монтується в кустарних умовах.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus