УКРАЇНА

10:51

23.04

Влада

Кабмін повертається до реверсу “Одеса – Броди”

0

Кабінет Міністрів має намір найближчим часом розглянути питання про тимчасовий транзит додаткових обсягів російської нафти нафтопроводом “Одеса – Броди” в напрямку морського термінала «Південний». Про це повідомляють «Українські Новини».

За словами джерела в українському уряді, такий намір обумовлений світовою нафтовою кризою і необхідністю постачання додаткових об’ємів російської нафти на південно-європейські ринки для створення додаткової пропозиції сировини і відповідного зниження цін на нафту. Джерело наголосило, що використання такого маршруту в короткостроковій перспективі дозволить залучити і додаткові обсяги сировини в Україну, що своєю чергою позитивно позначиться на українському ринку нафтопродуктів. «Буде більше нафти, буде дешевшати бензин», - сказало джерело в Кабміні.

Поки не відомо, коли саме відбудеться засідання Кабміну, однак співрозмовник агентства зазначив, що це відбудеться вже найближчим часом. При цьому йдеться тільки про тимчасове використання нафтопроводу в реверсному напрямку.

Повернення до ідеї реверсного використання нафтопроводу “Одеса – Броди” може бути обумовлене тим, що Росія планує збільшити видобуток нафти і обсяги експорту сировини. Водночас експерти відзначають дефіцит власних експортних потужностей Росії.

Нагадаємо, що у квітні аналітики відзначали згасання інтересу Росії до реверсного використання нафтопроводу “Одеса – Броди”. Пояснювалося це тим, що Туреччина посилила правила проходу танкерів через Босфор і Дарданелли.

Потужність «Одеса-Броди» становить 9 млн. тонн нафти на рік.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus