УКРАЇНА

18:21

24.05

Влада

Марчук: «Мене можуть звільнити»

0

Міністр оборони Євген Марчук припускає можливість свого звільнення через пожежу з вибухами на складах боєприпасів під Мелітополем (Запорізька область). Про це Марчук сказав журналістам, повідомляють «Українські Новини».

«Звичайно, і міністр може бути звільнений, і начальник Генштабу, і заступники», – сказав Марчук. Також він зазначив, що міністр завжди відповідає за всі надзвичайні події, незалежно від того, яку спадщину він прийняв і скільки часу займає свою посаду. «Можна без розслідування застосовувати заходи до міністра, незалежно від того, скільки він часу займає свою посаду, день без року або 10 років», - сказав Марчук.

Водночас міністр оборони відзначив, що зараз триває розслідування події під Мелітополем, що, за його прогнозами, через тиждень буде завершене і котре визначить провину кожного, – не тільки карну, але й адміністративну.

Марчук зазначив складність розслідування щодо визначення ступеня провини посадових осіб, тому що найзастаріліша проблема утилізації боєприпасів і підвищення безпеки місць збереження боєприпасів, непорівнянна з кроками, що зроблені, по вирішенню цієї проблеми. «Висувати претензії до кого-небудь можна і треба, але, як правило, в усіх є, що пред’явити про заходи, що були розпочаті. Але непідйомність проблеми та їхні зусилля такі незрівнянні, що кожного – від начальника бази до начальника Генерального штабу, усіх можна звільнити, але проблему це не вирішить», – сказав Марчук.

Він також додав, що не драматизує можливість свого звільнення. Водночас, за словами Марчука, він є першим міністром оборони, який зважився розповісти про реальну ситуацію справ у Збройних силах. «Правда про Збройні сили є однією з цілей військової реформи», – вважає Марчук.

Зокрема, за його словами, тільки недавно стали відомі факти, що на 1 тис. військових української армії припадає більше генералів, ніж в усьому світі, що з 5300 полковників 3000 не мають вищої освіти, тоді як з 3500 випускників вищих військових училищ за професією не можуть влаштуватися близько 2000 осіб, що по витратах на 1 військовослужбовця Україна займає 126 місце в світі, що 47 тисяч офіцерів не мають квартир.

Марчук також додав, що сьогодні 92% фінансування Збройних сил йде на їхнє утримання і тільки 8% на розвиток, з яких 4% на погашення кредитів минулих років. «Абсурд, нісенітниця, годуємо перевернену піраміду», - сказав міністр.

Очікується, що остаточні висновки щодо причин і винних у події під Мелітополем будуть зроблені на засіданні Ради нацбезпеки та оборони, що відбудеться найближчим часом.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus