УКРАЇНА

09:51

25.05

Влада

АМК: бензин подорожчав через підвищення світових цін

0

Провівши попередній аналіз ситуації на ринку нафтопродуктів України, Антимонопольний комітет України (АМК) дійшов до висновку, що головною причиною цінового стрибка є рекордне на 40% і вище зростання світових цін на нафту. Про це «proUA» повідомили в прес-службі АМК.

Ця глобальна тенденція підсилилась в Україні несприятливою внутрішньою кон’юнктурою. Насамперед зростанням експорту нафтопродуктів і тимчасовою зупинкою окремих нафтопереробних заводів. На ціну бензину негативно впливає і експортне мито на російську нафту та подвійне стягнення за її ввезення ПДВ.

Тим не менше, в межах своєї компетенції АМК вживав і вживає заходів для попередження і припинення можливих порушень, йдеться у заяві. Зокрема, вже порушено дві справи про узгоджене завищення цін мережами АЗС в м. Києві, продовжується розгляд справ у Дніпропетровській, Сумській та Херсонській областях. Ознаки порушення конкурентного законодавства на ринку нафтопродуктів виявлено у Львові.

Окрім оперативних дій АМКУ вживає попереджувальних заходів. Ще на початку місяця свої висновки та пропозиції щодо ситуації, яка складається на ринках нафтопродуктів, Комітет направив до Кабінету Міністрів. Також минулого тижня нафтовим компаніям та найбільшим операторам було розіслано листи із запитами про стан ринку та попередженням про необхідність дотримання норм конкурентного законодавства. Постійно проводиться аналіз динаміки закупівельних цін на нафту та відпускних цін на бензин в усіх регіонах України.

Голова Антимонопольного комітету Олексій Костусєв коментуючи ситуацію, що склалася на ринку нафтопродуктів наголосив: “Підвищення цін на бензин боляче б’є по кожному підприємству, по кожному громадянину. На жаль, воно має об’єктивні причини, пов’язані зі станом світової економіки. Тим не менше, Комітет зробить все можливе, щоб не допустити недобросовісної поведінки учасників ринку та необґрунтованого завищення ними цін. Про це я вже попередив учасників ринку. І якщо факти порушень конкурентного законодавства будуть виявлені, ми будемо карати порушників жорстко і по закону”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus