УКРАЇНА

14:49

26.05

Влада

Президенту пояснили, коли і за що він може розпустити Раду

0

На сьогоднішньому засіданні Конституційний Суд України роз’яснив за поданням президента України Леоніда Кучми положення Конституції, які регулюють право Президента розпускати Верховну Раду, повідомляють «Українські Новини».

Зокрема, Кучма просив КС роз’яснити положення частини другої статті 90 і пункту 8 частини першої статті 106 Конституції, згідно з якими Президент може достроково припинити повноваження Ради, якщо протягом 30 днів однієї сесії пленарні засідання не можуть початися. Президент просив дати відповідь на питання, що означає вислів «протягом 30 днів» - ідеться про 30 календарних днів підряд або може застосовуватися інший спосіб обліку.

КС роз’яснив, що словосполучення «протягом 30 днів» необхідно розуміти як термін у 30 календарних днів, при цьому визначення терміну починається з дня, коли заплановані пленарні засідання однієї чергової сесії не могли початися, а якщо останній день припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то днем закінчення цього терміну є наступний робочий день.

Кучма просив КС відповісти на питання, скільки пленарних засідань мають не початися для того, щоб Президент мав право розпустити Раду.

КС роз’яснив, що виникнення в Президента права на дострокове припинення повноважень Верховної Ради пов’язане не з кількістю пленарних засідань, а з кількістю днів, протягом яких пленарні засідання не можуть початися.

Кучма також просив КС відповісти на питання, що потрібно розуміти під словосполученням «Не можуть початися": Рада не приймає рішень; немає відповідного кворуму або депутати не беруть участі в голосуванні; відкриття пленарного засідання неможливе у зв’язку з відсутністю за даними реєстрації необхідної кількості депутатів; частина депутатів навмисне чинить дії (захоплення трибуни, блокування Президії, пошкодження засобів зв’язку і системи голосування), які не дозволяють почати засідання.

КС роз’яснив, що це словосполучення необхідно розуміти так, що пленарні засідання Верховної Ради не можуть початися через недотримання порядку роботи Ради, встановленого Конституцією і регламентом Ради, що унеможливлює здійснення парламентом конституційних повноважень єдиного органа законодавчої влади в Україні.

Рішення КС є обов’язковим для виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

За таке рішення проголосували 11 суддів, проти - 2.

Нагадаємо, що Кучма звернувся в КС у листопаді минулого року через періодичне блокування роботи Ради депутатськими групами і фракціями.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus