УКРАЇНА

02:44

22.06

Влада

Море поглинає острів Тузла

0

Море знищує острів Тузла - територію, через яку ще недавно між Києвом і Москвою виникли серйозні політичні розбіжності. Після того, як Тузлу було офіційно визнано українською територією, Україна почала боротьбу за острів із самою природою, передає телекомпанія НТВ.

Заставу на острові збудовано у 2003 році в найкоротші терміни, саме тоді, коли Тузлу почали називати «островом розбрату», і всі з напругою стежили за розвитком тузлинського конфлікту. Тоді росіяни розпочали будівництво дамби й на острів відразу ж перекинули особливий прикордонний загін, призначений для виконання спецзавдань.

Сьогодні на острові Тузла тільки прикордонники й декілька місцевих жителів. Конфлікт вичерпано - Тузлу офіційно визнано територією України. Проблема в іншому – острів стає дедалі меншим - його з’їдає море.

Між дамбою й островом постійно працює український земснаряд, він заглиблює дно. А море розмиває береги острова й знову зарівнює ями.

Побудована росіянами дамба не постраждала – її весь час укріплюють. А територія прикордонної застави, на облаштування якої вже витрачено мільйон доларів, стає не тільки менше, але й нижче до рівня моря: острів поступово занурюється у воду.

За словами начальника відділу екологічного контролю Азово-Чорноморської екологічної інспекції Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Сергія Єрнєва, побоювання підтвердилися – Тузлу розмиває. Спостерігати за російською стороною прикордонникам стало складніше: відстань до дамби тепер більше на півкілометра.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus