УКРАЇНА

18:48

25.06

Влада

У Ялті триває самміт лідерів країн-учасниць ЄЕП

0

У Ялті в Лівадійському палаці в понеділок відбудеться зустріч глав держав-учасників Угоди про формування Єдиного економічного простору (ЄЕП). Після засідання лідери чотирьох країн проведуть прес-конференцію.

Леонід Кучма, Володимир Путін, Нурсултан Назарбаєв і Олександр Лукашенко обговорять «план роботи на майбутнє для того, щоб вже в 2005-2006 роках підготувати перший пакет документів, що стосуються лібералізації торгівлі, проведення погодженої зовнішньоторговельної політики, формування загального митного тарифу і єдиного конкурентного середовища, а також створення єдиного регулюючого органа», повідомив РІА «Новости» офіційний представник МЗС Росії Олександр Яковенко.

«Головна мета наступної роботи - створення необхідних умов для стабільного, ефективного розвитку економік наших країн і підвищення рівня життя населення», - зазначив російський дипломат.

За словами міністра енергетики РФ Віктора Христенка, на зустрічі в Ялті лідери Росії, Казахстану, України і Білорусі «поставлять твердий строк щодо підготовки проектів усіх нормативних актів ЄЕП». На його думку, цим твердим строком стане кінець 2004 року. «Думаю, що лідери ЄЕП доручать урядам зробити наробіток нормативних актів до кінця року», - сказав він.

При цьому російський міністр зазначив той факт, що ці півроку - невеликий термін. «Боюся порівнювати з європейськими темпами (інтеграції) - у скільки разів це менше - страшнувато», - сказав Христенко, що представляє Росію в Групі високого рівня ЄЕП.

Він вважає темпи побудови ЄЕП «безпрецедентними». «Ми змогли з лютого 2003 року не тільки погодити і підписати угоду, але і ратифікувати її», - зауважив Христенко

Напередодні в резиденції Леоніда Кучми «Зоря» відбулася неформальна зустріч Володимира Путіна, Леоніда Кучми, Нурсултана Назарбаєва й Олександра Лукашенка.

Угода про формування ЄЕП президенти чотирьох країн підписали в Ялті 19 вересня 2003 року, його ратифікували парламенти всіх країн-учасниць. У перебігу поетапної інтеграції сторони мають наміри створити зону вільної торгівлі без вилучень і обмежень; уніфікувати принципи розробки і застосування технічних регламентів і стандартів; гармонізувати макроекономічну політику; сформувати єдині принципи регулювання діяльності природних монополій і конкурентної політики.

У перебігу самміту сторони обміняються ратифікаційними грамотами.

Водночас, хоча перший етап формування ЄЕП фактично закінчується, ніяких документів за підсумками зустрічі глав держав підписувати не планують.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus