УКРАЇНА

05:29

24.05

Влада

70% українців живуть на рівні бідності

0

Рахункова палата України заявляє, що соціальна якість економіки в країні залишається низькою. Про це сказано у висновках про виконання держбюджету і використання бюджетних коштів за 2003 рік, розповсюджених серед народних депутатів, повідомляє «Експерт-Центр».

«Життєвий рівень є одним з найбільш низьких у Європі - майже 70% населення проживає на рівні бідності, 27% - за рівнем», - зазначається у висновках.

Однією з ознак бідності, відповідно до документа, є вимушена, через нестачу коштів, споживча невибагливість населення. За даними палати, в Україні майже 60% сімейних витрат припадає на продукти харчування, тоді як у країнах ЄС цей показник не перевищує 15-25%. При цьому основними продуктами харчування в Україні залишаються картопля, хліб і хлібобулочні вироби.

Рахункова палата повідомляє, що при нормі споживання хлібопродуктів, яка рекомендована на одну людину в рік на рівні 101кг, у 2003 році фактично споживався 131кг, картоплі - 133 кг при рекомендованій нормі 124 кг.

При цьому м’яса і м’ясопродуктів споживалося на 50кг менше норми, риби і рибопродуктів - на 8 кг, овочів і баштанних - на 53 кг, плодів, ягід і винограду - на 63 кг менше ніж рекомендована норма.

У своїх висновках Рахункова палата наголошує, що заробітна плата є досить низкою і не виконує своєї основної функції - мотивації до продуктивної трудової діяльності, зокрема, у 2003 році мінімальна заробітна плата становила лише 51,2% прожиткового мінімуму, визначеного для працездатних осіб (365 грн./місяць).

З 1 січня 2003 року мінімальна заробітна плата становила 185 грн. на місяць, а з 1 грудня - 205 грн., при цьому заробітну плату нижче ніж мінімальна одержував кожен сьомий працівник (14,6%) в областях економіки, який відпрацював 50 і більше відсотків часу, а заробітна плата, нижче ніж прожитковий мінімум, була нарахована 49,7% працюючих.

Рахункова палата також звертає увагу на значні борги по виплаті заробітної плати, що, в основному, сконцентровані в реальному секторі економіки. За даними палати, станом на 1 січня 2004 року загальний обсяг боргу становив 1 949 млн. грн.

У висновках Рахункової палати також зазначається, що незважаючи на досить низький офіційний рівень безробіття - 3,6% працездатного населення, рівень безробіття, розрахований за методикою Міжнародної організації праці, у 2003 році становив 9,8%, при цьому за межами країни шукали роботу від 5 до 7 млн. громадян.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus