УКРАЇНА

11:01

22.05

Влада

Рада: Кабмін погано виконує пенсійне законодавство

0

Верховна Рада визнала недостатньою роботу Кабміну по забезпеченню виконання законів у сфері пенсійного забезпечення і запровадження пенсійного страхування. Про це говориться в постанові ВР «Про сучасний стан пенсійного забезпечення та запровадження пенсійного страхування в Україні», ухваленій за результатами обговорення Радою інформації Кабміну з цього питання, повідомляють «Українські Новини».

«Проблема бідності серед пенсіонерів стала найбільш гострою проблемою нашого суспільства», - говориться в постанові. Рада відзначає, що, незважаючи на законодавчі зміни у сфері пенсійного забезпечення, розміри пенсій, особливо в солідарній системі обов’язкового пенсійного страхування, залишаються низькими.

Зокрема, 30% пенсіонерів одержують пенсії в розмірі менше 50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (ця цифра становить 268 гривень). При цьому половина пенсіонерів одержують пенсію в розмірі від 50% до 75% від прожиткового мінімуму для даної категорії населення, 11% пенсіонерів - від 75 до 100%, і лише 9% пенсіонерів одержують пенсії в розмірі, який перевищує прожитковий мінімум для непрацездатних осіб.

Рада також вважає за необхідне вирішити питання пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців, чорнобильців і працівників аграрного сектора. Для розв’язання цих та низки інших проблем у сфері пенсійного забезпечення Рада доручила Кабмінові підготувати і подати на розгляд Ради пропозиції щодо способів приведення розмірів пенсій, якщо вони є основним джерелом існування, до рівня, не нижчого за прожитковий мінімум.

Крім цього Кабмін має подати свої пропозиції стосовно підвищення рівня пенсійного забезпечення працівників сфери освіти, охорони здоров’я, культури та інших бюджетних галузей, а також аграрного сектора. Кабмін також має вжити заходів для підвищення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Наразі в Україні близько 14,3 млн. пенсіонерів.

З 1 січня цього року було проведено перерахунок пенсій 12,5 млн. пенсіонерам. При цьому 2,5 млн. пенсіонерів одержали збільшення від 20 до 100 гривень, а близько 0,9 млн. пенсіонерів - від 100 до 1000 гривень.

Середній розмір пенсії в Україні становить 185 гривень.

З 1 січня набрали сили закони «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus