УКРАЇНА

21:41

21.05

Влада

НТКУ здійснює мовлення на каналі УТ-2 без ліцензії

0

З 2001 р. Національна телекомпанія України здійснює мовлення на каналі УТ-2 без ліцензії, повідомили агентству «ІНФА» у Рахунковій палаті України.

4 години мовлення Телекомпанія використовує незаконно, тому що не має на це ліцензії Нацради, повідомили у прес-службі Рахункової палати. Крім того, у 2001-2002 роках НТКУ майже десять місяців здійснювала мовлення на телеканалі УТ-1 без ліцензії.

Як говориться в повідомленні, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, порушивши законодавство, позбавила Телекомпанію права мовлення у ранкові і вечірні години, що, за іншою ліцензією, були надані приватній телекомпанії. За рішенням Ради Національній телекомпанії на загальнонаціональних каналах УТ-1 і УТ-2 виділено лише 38% часу у найбільш продуктивному періоді мовлення з 6 до 24 години, а решту годин за ліцензіями віддано комерційним структурам.

Як заявляє прес-служба Рахункової палати, перевірка коштів державного бюджету, виділених Національній телекомпанії України на виробництво телерадіопрограм для державних потреб, показала, що протягом 2002-2003 років органами виконавчої влади не виконуються вимоги чинного законодавства і державних рішень, спрямованих на підвищення ролі національного телебачення як важливого складника громадсько-політичного життя і забезпечення захисту інформаційної безпеки держави.

Колегія Рахункової палати наголосила, що існуючий механізм фінансового забезпечення Національної телекомпанії, який побудований за принципом її бюджетного фінансування, а не оплати державою виготовлення телепрограм на основі державного замовлення, унеможливлює організацію виробництва на госпрозрахункових засадах, тому не стимулює раціональне й ощадливе використання бюджетних коштів.

Аудитори Рахункової палати також знайшли, що через відсутність відповідного порядку оцінки, обліку, використання і списання нематеріальних активів у формі придбання прав на показ телепрограм (репортажі, спортивні передачі тощо) витрати державного бюджету в сумі близько 7 млн. грн., спрямовані Телекомпанією у 2002-2003 р. на придбання таких прав, списані на витрати виробництва. Цей показник свідчить про те, що великий масив отриманої інформаційної продукції надалі не використовується.

Колегія Рахункової палати звернула увагу на те, що висновки і пропозиції Рахункової палати щодо необхідності вдосконалення системи бюджетного фінансування Телекомпанії через механізм держзамовлення і нормативно-правової бази його діяльності, ухвалені за результатами попередніх перевірок, не були враховані відповідними держорганами. Зокрема, не виконано вимоги статті 13 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” і пункту 3 постанови Кабміну від 4 червня 2002 №764 щодо фінансування Телекомпанії за окремою бюджетною програмою.

При формуванні проектів законів про Держбюджет на 2002 і 2003 роки не були враховані вимоги статті 5 Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, щодо того, що кожен з цих органів може з держбюджету формувати замовлення на висвітлення його діяльності. Крім того, не дозволяє реалізувати цей Закон і існуюча неузгодженість чинних законодавчих актів щодо повноважень відповідних держорганів на розміщення держзамовлення при висвітленні діяльності Верховної Ради України, Президента України і Кабінету Міністрів України.

Інформацію направлено Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Державному комітету телебачення і радіомовлення України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus