УКРАЇНА

08:59

24.05

Влада

Виборці Януковича найменше бояться фальсифікацій

0

Лише незначна частина населення – 14% – вірить в те, що підрахунок голосів на президентських виборах в Україні буде чесним. Майже третина опитаних (32%) вважає, що при підрахунку голосів будуть певні порушення, а найбільша частина опитаних (38%) вважає, що результати виборів будуть повністю сфальсифікованими. Такі результати соціологічного опитування “Громадська думка населення України – травень 2004 р.”, яке організували Фонд “Демократичні ініціативи” і Центр “Соціс”, повідомляє кореспондент «proUA».

Абсолютна більшість населення (77%) вважає, що виборці повинні активно захищати свої виборчі права, в разі їх порушення. Водночас лише 37% опитаних заявили, що готові наполягати на внесенні свого прізвища до списку виборців, якщо воно там відсутнє. Засвідчити, що хтось вкидає до скриньок зайві бюлетені готові 21% респондентів, а написати заяву про наявність у списку виборців “мертвих душ” погодилися 19%.

Значно менше охочих погоджуються вийти на мітинг протесту в разі фальсифікації підрахунку голосів – лише 8%. “Це сідчить, що активних протестних намірів виборці зараз не мають”, – сказала з цього приводу науковий кервник Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна. Ще менше – лише 6% – опитаних готові розповісти про тиск з боку начальника голосувати за певного кандидата.

За словами Бекешкіної, особливо очікують фальсифікації виборці, які підтримують опозиційних кандидатів. Зокрема, серед прихильників Ю.Тимошенко фальсифікацій очікують 51% опитаних, серед прихильників П.Симоненка – 48%, серед прихильників В.Ющенка – 40%. Значно менше хвилюються з приводу можливих фальсифікацій виборці В.Януковича – таких виявилося лише 19%.

Організатори дослідження також відзначили, що цього року, порівняно з аналогічним періодом перед президентськими виборами 1999 року, виборці більш активно визначаються, кого будуть підтримувати. Якщо в травні 1999 року серед тих, хто не визначився, було 37% опитаних, то цього року – 15,5%. Таку активність Ірина Бекешкіна пояснила тим, що в кампанії братимуть участь сильні кандидати, які мають свої групи підтримки.

Опитування проводилося з 29 квітня по 6 травня 2004 року. Було опитано 1200 респондентів. Похибка становить не більше 3%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus