УКРАЇНА

08:14

22.06

Влада

Зелені домагаються того, аби в них не стріляли

0

Партія зелених має наміри повідомити і Єврокомісію, і в Європарламент про обстріли її активістів 15 травня цього року, коли в Києві відзначався День Європи. Застосування вогнепальної зброї проти учасників мирної акції протесту є кричущим порушенням прав людини, а також національного законодавства, заявляє ПЗУ. Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Прес-служба ПЗУ нагадала, що з нагоди Дня Європи партія провела кілька акцій, спрямованих проти «дискримінаційного ставлення до України з боку Євросоюзу, що виявляється як у заявах високих посадових осіб Єврокомісії, так і у впровадженні візового режиму у відносинах з новими членами Євросоюзу». Зокрема, 15 травня, активісти ПЗУ на стіні напроти будинку представництва Єврокомісії в Києві зробили напис «Велика шенгенська стіна. Зелені - проти!». У відповідь охорона представництва Єврокомісії викликала наряд міліції. Оскільки напис було негайно затерто, зелені вирішили його відновити вранці у понеділок, 17 травня. Цього разу акція протесту за участю чотирьох активістів ПЗУ була зупинена охоронцем представництва Єврокомісії , що почав стріляти в повітря. «На постріл з’явився ще один охоронець і почав стріляти по машині, на якій приїхали зелені. У результаті – прострелене ліве заднє бічне скло автомобіля, а також шибка з боку водія на рівні скроні. Третій постріл наскрізь пройшов через заднє скло машини. Один з учасників акції був поранений розбитим склом», – повідомили в Партії зелених України.

Зелені також заявляють, що за роки незалежності це – перший такий випадок в Україні, подібної сваволі органи правопорядку не виявляли в Києві навіть у радянські часи.

ПЗУ направила звернення генеральному прокуророві і міністрові внутрішніх справ з вимогою дати правову оцінку діям посадових осіб внутрішніх військ МВС України.

Нагадаємо, що на інцидент відреагувало МЗС України. За словами керівника прес-служби Маркіяна Лубківського, усе це «дуже схоже на провокацію». За його словами, інцидент не гідний тієї уваги, що йому приділяють, а дії правоохоронців були абсолютно правомірними.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus