УКРАЇНА

02:41

22.06

Влада

«Співдружність» заявляє, що корпорація не причетна до вибухів на складах

0

Керівництво корпорації “Співдружність” відкидає обвинувачення в причетності до пожежі і вибухів на складах боєприпасів під Мелітополем Запорізької області. Про це генеральний директор корпорації «Співдружність» Василь Мітішев заявив сьогодні на прес-конференції, повідомляє «УНІАН».

За його словами, після подій в Артемівську Донецької області в жовтні 2003 року роботи корпорації з утилізації боєприпасів в Україні були припинені. Виробничі потужності підприємств корпорації не завантажувалися.

Як повідомив Мітішев, у листопаді 2003 року Міноборони направило телеграми до військові частини із забороною на проведення робіт, пов’язаних з розбиранням боєприпасів на елементи, у результаті чого на складах нагромадилися вибухопожежонебезпечні боєприпаси.

За словами керівника «Співдружності», у своїх неодноразових звертаннях до керівництва Міноборони корпорація звертала увагу на необхідність і доцільність проведення робіт на військових арсеналах і базах з метою зменшення ймовірності виникнення катастроф і приведення стану збереження боєприпасів у відповідність з нормами і правилами пожежної безпеки.

Говорячи про взаємини корпорації з 275-ою артилерійською базою боєприпасів, де сталася пожежа 6 травня, керівник “Співдружності” зазначив, що вони здійснювалися на підставі договору, відповідно до якого військова частина брала на себе зобов’язання з розбирання боєприпасів на елементи, їхнє збереження, виконання вантажних і розвантажувальних робіт, організацію і здійснення контролю за дотриманням заходів безпеки, пожежної безпеки під час розбирання і збереження боєприпасів.

Проте, як зазначив Мітішев, із грудня 2003 року і до сьогоднішнього дня роботи з розбирання боєприпасів у військовій частині по завданнях корпорації не виконувалися, що підтверджується відповідними актами, що недавно були вилучені представниками Генеральної прокуратури України.

Генеральний директор корпорації “Співдружність” також спростував твердження про мільйонні заборгованості перед 275-ою базою. За його словами, станом на 1 травня заборгованість корпорації “Співдружність” перед цією базою становила тільки 1900 гривень.

Мітішев зазначив, що обвинувачення на адресу корпорації “Співдружність”, що після катастрофи під Новобогданівкою з’являються в ЗМІ, є безпідставними, необґрунтованими і такими, що завдають шкоду діловій репутації корпорації, процесу утилізації боєприпасів у державі та міжнародному іміджу України. І сказав, що йому вже “набридло перед усіма виправдуватися”, тому з завтрашнього дня він буде працювати вже з адвокатурою.

Першим натякнув на причетність корпорації «Співдружність» до вибухів у Новобогданівці міністр оборони України Євген Марчук, проте відмовився повідомити подробиці того, що сталося, оскільки йде слідство.

За його словами, «зараз відомо, що з цією базою давно працювала одна з комерційних структур, досить відомих, яка займається утилізацією боєприпасів...».

Незабаром начальник інженерних військ Вадим Ковальський відкрито заявив, що серед можливих версій вибуху розглядається недбайливість працівників корпорації «Співдружність».

8 травня Генпрокуратура України назвала винуватцями в здійсненні злочину, що призвело до виникнення пожежі в Запорізькій області і вибухам складів шістьох осіб, п’ятеро з яких – офіцери і ще один працівник пункту з прийому металобрухту, куди здавали «крадене військове майно».

7 травня Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо посадових осіб Міноборони України за фактами недбайливого ставлення до виконання службових обов’язків

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus