УКРАЇНА

02:23

25.05

Влада

Ющенко відірвався від Януковича завдяки Мукачевому

0

Події довкола виборів у Мукачевому збільшили рейтинговий відрив Віктора Ющенка від Віктора Януковича. За даними опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» і Київським міжнародним інститутом соціології, якби другий тур президентських виборів відбувався 23-30 квітня 2004 року, то за Ющенка проголосували б 36,3%, а за Януковича – 26,4% виборців, передає «Українська правда» .

За словами президента КМІС Валерія Хмелька, єдиним поясненням збільшення розриву в рейтингах можуть бути лише події в Мукачевому.

Він також послався на інше дослідження КМІС, проведене на замовлення неназваної міжнародної структури відразу після виборів у Мукачевому. Там розходження між Ющенком і Януковичем становило близько 6%.

Хмелько відзначив, що вибори в Мукачеве зачали тенденцію збільшення відриву між Ющенком і Януковичем, оскільки перед цими подіями різниця між ними становила близько 3%.

Він зауважив, що події в Мукачевому негативно вплинули на рейтинг Януковича, оскільки він є «уособленням влади».

«Крім того, він жодним чином не виявив свою реакцію на ці події. Саме це вплинуло на відрив Ющенка від Януковича в другому турі. Якщо мукачівські події триватимуть, то буде розвиватися і ця тенденція (відрив Ющенка від Януковича)», - сказав Хмелько.

Він також спрогнозував можливий результат у другому турі, якби вибори відбулися під час проведення опитування при явці виборців 67%. «З досвіду попередніх виборів ми можемо спрогнозувати явку в 67%. У такому випадку Ющенко набрав би 54,5%, а Янукович – 39,6%», - повідомив Хмелько.

Соціологи також обнародували можливі рейтинги кандидатів, якби перший тур виборів відбувався в момент опитування респондентів.

Відповідно до результатів, за Ющенко проголосували б 27,3%; за Януковича – 17,8%; за Симоненка – 10,4%; за Мороза – 7,8%; за Вітренко – 3,3%. Проти всіх голосували б 11,7%; не голосували б 8,5%, не мали відповіді на це питання 13,3%.

В ході дослідження було опитано 2025 респондентів, похибка вибірки становить 2,2%. Ці результати також включають голоси тих, хто не прийде на вибори.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus