УКРАЇНА

10:54

24.04

Влада

Україна самостійно не здатна відбудувати Донбас, - Клименко (ІНФОГРАФІКА)

0

Необхідних для відновлення Донбасу 8 мільярдів дол. в бюджеті України немає,  тому неминучим стає залучення коштів з-за кордону

Як пише у своїй колонці для видання Forbes.ua політик і засновник ініціативи «Відновлення Донбасу» Олександр Клименко, донори та інвестори більш охоче підуть в Україну, якщо буде створено прозорий недержавний міжнародний фонд по відновленню, як це було зроблено в Югославії в 2000-2008 роках.

За даними політика, станом на травень, для подолання наслідків бойових дій на Донбасі Україна мала гарантії на отримання $ 1,689 млрд. Це становить менше 20% від загальної потреби.

«Досить відчутну допомогу Україні пообіцяли виділити такі держави як Німеччина ($ 565 млн.), Польща ($ 113 млн.) і Швейцарія ($ 100 млн.). Значущими для відновлення інфраструктури Донбасу є і кошти міжнародних організацій. Так, ООН виділила на ці цілі безоплатну допомогу у розмірі $316 млн, ЄБРР - $791 млн. кредитних коштів» - повідомляє політик.

Однак, реально Україна отримала лише $ 332 млн. - 4,15% від необхідного.

«Донори і кредитори досить охоче виділяють на подібні проекти гроші, якщо впевнені в тому, що вони буду використані за призначенням і принесуть реальну користь», - стверджує О.Клименко. І підкреслює, що залучити іноземних партнерів до фінансування відновлення Донбасу можна тільки створивши прозору систему адміністрування залучених коштів.

Профільний державний орган - агентство з відновлення Донбасу, за 9 місяців так і не запрацював, а інші відомства показали свою неефективність. Тому найбільш реальним шансом Донбасу на відновлення вбачається у створенні міжнародного фонду допомоги регіону під егідою ООН чи Ради Європи.

Завдяки аполітичності та прозорості роботи, такий фонд міг би залучати й акумулювати не тільки інвестиційні та кредитні кошти, а й приватні благодійні внески з усього світу.

«Фонд міг би працювати, направляючи гроші на відновлення зруйнованих територій безпосередньо. Наприклад, цільовими траншами до підрядних організацій, які проводять відновлювальні роботи. У свою чергу витрачання грошей, хід і якість відновлювальних робіт повинні контролювати ті ж міжнародні експерти»- пише політик.

Також Клименко вважає, що не менш невідкладним кроком є розробка і прийняття єдиної державної програми з подолання наслідків війни. Причому, виходячи з крайньої важливості цього документа, вона повинна прийматися парламентом як Закон України.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus